Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi

Hatay / Defne

Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi
 • Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Hatay
İlçesi Defne
OBP Puanı (*) 84.3446
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi Hatay ili Defne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "84.3446". Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Harbiye Selim Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi Müdürlüğünün 10.08.2014 tarih ve 2162 sayılı isim değişikliği ile ilgili yazısı gereği okulun adı 18.12.2014 tarih ve 04 nolu İl Milli Eğitimi Komisyonun kararı gereğince SELİM TEVFİK ESKİOCAK ANADOLU LİSESİ olarak değiştirilmiştir. Orta Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlı olan Okulumuzda Anadolu Lisesi programı uygulanırken mevcut genel lise programı da devam etmiş, son mezunlarını 2016/2017 eğitim öğretim yılında vermiştir. Okulumuzda 2018-2019 eğitim öğretim yılında 29 Şubede 922 öğrenci eğitim görmektedir.

Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: HARBİYE MAH. ATATÜRK BULVARI NO.212 DEFNE/HATAY

Tel: 03262313434

Fax: 03262312454

web: http://selimtevfikeskiocakanadolulisesi.meb.k12.tr

Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[[OKUL HAKKINDA]]

Obp puanim 92.3 olmasına rağmen buraya girdim nezahat güveni 0.4 virgülle kaçırdım. nakillerde hep şansımı deniycem. Şahsen 92.3 ortalama ile girdiğime çok üzüldüm çünkü o kadar yuksek ortalamayla 85 ile kapatan okula girdiğinize üzülüyorsunuz. Her neyse tanıdıklarımdan genellikle 88 89 90 ortalamayla giren çok kişi var.Arkadaşlarımin yorumlarına göre okul güzel ngal ve naal den sonra en iyi okul diyebiliriz. Tavsiye olarak eğer ortalamaniz +85 ise yazın gelirseniz eğer pişman olmazsınız ben 9 olarak arkadaşlarımın yorumları ile fikrimi belirtiyorum.

2021-08-06 10:11
 
0
 
0
[isim yoook]

benim puanım 84.220 kayıt alanımda alırlar mı beni

2021-06-25 14:05
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Hatay Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 23

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Dörtyol Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Nezahat Güven Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://selimtevfikeskiocakanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız