Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi

Hatay / Antakya

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi
 • Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 23
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Hatay
İlçesi Antakya
OBP Puanı (*) 96.6429
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi Hatay ili Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "96.6429". Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Hatayın Anavatana ilhakından önce Sörler mektebi iken, 1938-1939 Öğretim yılının 19 Ağustosunda Sörler okulu kapatılarak, Fransızlardan devralınmıştır. Bütün kayıtlarıyla Kız Lisesi adıyla yeniden açılmıştır.

1948-1949 Ders yılında kız lisesi lağvedilmiş olup erkek lisesiyle birleşerek karma lise haline gelmiş, Ortaokul kısmı Antakya Ortaokulu adıyla müstakil karma bir Ortaokul olmuştur.Bir yıl sonra bu kuruluşta lağvedilmiş ve Antakya lisesine bağlanmıştır.1961-1962 Öğretim yılında da Antakya Merkez Ortaokulu olarak müstakil olarak Eğitim ve Öğretimine başlamıştır.

Binanın eski yapı oluşu öğrenci kapasitesine cevap veremeyecek kadar küçüklüğü ve modern Fen programı uygulayan bir lise olması nedeniyle 4 Aralık 1978 tarihinde Betonsan civarı Ayşe Fitnat Hanım caddesindeki yeni binasına taşınarak eğitim ve öğretim alanındaki faaliyetlerini sürdürmeye devam etmiştir.1992 yılında İl Milli Eğitim Müdürlüğünün teklifi ve Milli Eğitim Bakanlığının onayı ile Okulun adı Antakya merkez 23 Temmuz olarak değiştirilmiştir .Eski binamızın ihtiyaca cevap verememesi nedeniyle Okulumuz bahçesine Eğitime % 100 destek kampanyası çerçevesinde Hayırsever iş adamı Hüseyin Özbuğday ın 32 derslik bina yaptırması nedeniyle Okulumuza Hayırsever iş adamı Hüseyin Özbuğdayın adı verilmiştir.

2005-2006 Eğitim Öğretim yılı başında Yabancı Dil Programı uygulayan okulların Kademeli olarak Anadolu Lisesine dönüştürülmeleri nedeniyle,Okulumuzun Adı Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Vizyon Sosyal ve kültürel açıdan donanımlı bireylerin yetiştiği ,mezun öğrencilerinin tümünün üniversitede istedikleri alanda eğitim gördüğü ve öğrencilerin ilk sıralarda tercih ettiği bir Anadolu lisesi olmak plumsal değerlere duyarlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Ürgen Paşa Mah. Şehit İsmail Yıldırım. Sok. Antakya / HATAY

Tel: (0326) 227 2055

Fax: 0

web: https://hoal.meb.k12.tr

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi ile ilgili 23 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[rumuz]

bu okula son senemde geldim. çok iyi bir okul diye övüyorlardı ama iyi bir şeyini göremedim. öğrencileri aşırı sıkıp bunaltmaya iyi eğitim, disiplin falan diyorlar galiba. derslerin işlenişini de sevmiyorum ayrıca. GELMEYİN.

2021-09-15 21:36
 
0
 
0
[Burak]

1 sene bu okulda okudum ve samimi gelmedi yüksel kemale nakil aldırdım orada daha fazla ilgi görüyorsunuz yani eğer disiplinli bir ortam istiyorsanız yine bir düşünün derim

2021-08-22 21:36
 
0
 
0
[Ahahh]

Ortalama 97 bu liseye gidiyorum

2021-07-22 23:01
 
0
 
0
[cvap veirmisnizzz]

ortalamam 95. 8 geilirmiyimm

2021-07-02 14:46
 
0
 
0
[medine çekmen]

Obp puanım 95,6432 buraya gidebilirmiyim

2021-07-02 14:31
 
0
 
0
[Ebru güneş]

Arkadaşlar taban puanım 169,8886
Sizce bu liseye gidebilir miyim

2021-06-30 16:26
 
0
 
0
[Abuzer Yetim ]

Arkadaşlar ortalamam 45.459 acaba huseyin özbuğday mı osman ötken mi karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim.

2021-06-30 10:56
 
0
 
0
[lgsye busene giren çıkan]

Okul Başarı Puanım (OBP) 88,8989 hüseyin özbuğdaya gelebilrimiyim 2021

2021-06-25 11:01
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Hatay Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 23

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Dörtyol Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Nezahat Güven Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://hoal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız