Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi

Hatay / Antakya

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi
 • Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 12
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Hatay
İlçesi Antakya
Başarı Puanı (OBP) 95.4715
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi Hatay ili Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Hatayın Anavatana ilhakından önce Sörler mektebi iken, 1938-1939 Öğretim yılının 19 Ağustosunda Sörler okulu kapatılarak, Fransızlardan devralınmıştır. Bütün kayıtlarıyla Kız Lisesi adıyla yeniden açılmıştır. 1948-1949 Ders yılında kız lisesi lağvedilmiş olup erkek lisesiyle birleşerek karma lise haline gelmiş, Ortaokul kısmı Antakya Ortaokulu adıyla müstakil karma bir Ortaokul olmuştur.Bir yıl sonra bu kuruluşta lağvedilmiş ve Antakya lisesine bağlanmıştır.1961-1962 Öğretim yılında da Antakya Merkez Ortaokulu olarak müstakil olarak Eğitim ve Öğretimine başlamıştır. Binanın eski yapı oluşu öğrenci kapasitesine cevap veremeyecek kadar küçüklüğü ve modern Fen programı uygulayan bir lise olması nedeniyle 4 Aralık 1978 tarihinde Betonsan civarı Ayşe Fitnat Hanım caddesindeki yeni binasına taşınarak eğitim ve öğretim alanındaki faaliyetlerini sürdürmeye devam etmiştir.1992 yılında İl Milli Eğitim Müdürlüğünün teklifi ve Milli Eğitim Bakanlığının onayı ile Okulun adı Antakya merkez 23 Temmuz olarak değiştirilmiştir .Eski binamızın ihtiyaca cevap verememesi nedeniyle Okulumuz bahçesine Eğitime % 100 destek kampanyası çerçevesinde Hayırsever iş adamı Hüseyin Özbuğday ın 32 derslik bina yaptırması nedeniyle Okulumuza Hayırsever iş adamı Hüseyin Özbuğdayın adı verilmiştir.

2005-2006 Eğitim Öğretim yılı başında Yabancı Dil Programı uygulayan okulların Kademeli olarak Anadolu Lisesine dönüştürülmeleri nedeniyle,Okulumuzun Adı Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Vizyon Sosyal ve kültürel açıdan donanımlı bireylerin yetiştiği ,mezun öğrencilerinin tümünün üniversitede istedikleri alanda eğitim gördüğü ve öğrencilerin ilk sıralarda tercih ettiği bir Anadolu lisesi olmak

Misyon Okulumuz, T.C. Anayasası ve 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu ile MEB. Orta öğretim kurumları yönetmeliği yetki, görev ve sorumluluklar çerçevesinde Öğrencilerimizin, geleceğe yönelik hedefleri doğrultusunda ilerlemesi için çağın gereklerine uygun kaliteli bir eğitim-öğretim imkanı sağlayarak, onların milli ve toplumsal değerlere duyarlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Ürgen Paşa Mah. 14. Sok. Antakya / HATAY

Tel: (0326) 227 2055

Fax: 0

web: http://hoal.meb.k12.tr

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi ile ilgili 12 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 3

Hatay Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Dörtyol Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Halil İbrahim Evren Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://hoal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız