Antakya Yüksel-Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi

Hatay / Antakya

Antakya Yüksel-Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi
 • Antakya Yüksel-Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 9
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Hatay
İlçesi Antakya
OBP Puanı (*) 92.4818
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Antakya Yüksel-Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi Hatay ili Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Antakya Yüksel-Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Antakya Yüksel-Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.4818". Antakya Yüksel-Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Antakya Yüksel-Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
2008-2009 Eğitim-Öğretime yılında hayırsever Sayın Kemal Behzetoğlu tarafından eşi ve kendi adına yaptırdığı yeni binasına taşınarak Antakya Yüksel-Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi adını almıştır. Okulumuz 25.10.2008 tarihinde Milli Eğitim Bakanımız Sayın Doç. Dr. Hüseyin Çelik tarafından açılışı yapılmıştır.

Antakya Yüksel-Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Antakya Yüksel-Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: ÇEKMECE MAH.ULUS CAD.NO.15 DEFNE HATAY

Tel: (326) 227 01 09

Fax: (326)2270109

web: http://yukselkemalbehzetoglu.meb.k12.tr

Antakya Yüksel-Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 9 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[zehra]

artık bu okulun öğrencisiyim . kazanan herkese başarılar dilerim.

2021-09-02 15:19
 
0
 
0
[Falan filan ]

Bir kere hiç bir lise kötü veya iyi değildir Her şey öğrencide biter eğer öğrencinin aklı onda bunda olursa kimse başaramaz ve herkes okulu kötüler ama aklı derslerinde olan biri her zaman başarır

2021-07-29 16:44
 
0
 
0
[admin]

Okul Başarı Puanım (OBP) 88,8989 yüksel kemal behzatoğluna gelebilrimiyim 2021

2021-06-25 10:58
 
0
 
0
[nulll]

önermem. necmi asfuroglu veya nezahat güven çok daha iyi. Burada aşırı katı disiplin ve öğrencilerin üzerine çok gidiliyor.

2020-08-29 13:16
 
0
 
0
[sadbutdie]

LÜTFEN CEVAP VERİN ALLAH AŞKINA BU OKUL NASIL BEN BURAYI KAZANDIM
NAKİL ALDIRMALIMIYIM????????????????????????????

2020-08-10 17:06
 
0
 
0
[esmahan atakan]

öğrencilerin çıkış saati nedir?

2019-10-19 11:26
 
0
 
0
[Anonim]

402 puanla 12. Sınıfa nakil aldırabilir miyim

2018-09-03 20:18
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Hatay Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 23

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Dörtyol Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Nezahat Güven Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Antakya Yüksel-Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Antakya Yüksel-Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://yukselkemalbehzetoglu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Antakya Yüksel-Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Antakya Yüksel-Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Antakya Yüksel-Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Antakya Yüksel-Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız