Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 12
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 404.5636
Güncel Yüzdelik Dilimi 12.33
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Antalya ili Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

 • Uçak Bakım Alanı
Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 404.5636 12.33
2018 338.9675 11.09
2017 - -
2016 - -
2015 - -
Uçak Bakım Alanı hakkında Bilgiler Uçak gövde motor ve uçak elektronik sistemleri ile ilgili yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen alandır.

Alanın Altında Yer Alan Dallar

 • Uçak Gövde Motor
 • Uçak Elektronik dallarında eğitim verilmektedir.
Eğitim ve Kariyer İmkânları

Meslek lisesinden sonra ?Yükseköğretime Geçiş Sınavı?nda başarılı olanlar lisans programlarına ya da meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerine devam edebilirler. Sınavsız yerleşebilecekleri ön lisans programları da mevcuttur.

Uçak Bakım alanında çalışacak meslek elemanları; sivil uçak bakım merkezleri, askerî hava ikmal bakım merkezleri, uçak fabrikaları gibi iş piyasasının ihtiyacına göre istihdam edilmektedir. Geniş bir iş ve çalışma alanı vardır.

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı?nın 2008 yılında uluslar arası Havacılık Bakım Onarım Merkezi (HABOM) olması ve sivil havacılıktaki gelişmeler; alanda istihdam imkânını artırmaktadır.

Bununla beraber özel havacılık şirketleri kendi bakım merkezlerini ülkemizin çeşitli şehirlerinde kurmayı planlamaktadır. Ayrıca bayanlar da bu mesleklerde eğitim alıp teknisyen olarak çalışabilmektedir.
 • Öğretmen :16
 • Öğrenci :340
 • Derslik :24
Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Adres

Hacıaliler mah. Sevgi köyü cad. No7 Aksu/ANTALYA

Telefon

0242 420 00 06

Fax

0242 420 00 06

web

http://aksuucakbakim.meb.k12.tr

Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 12 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız