Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
(532) 170 37 77
(505) 394 50 61
Adres Küçük Çamlıca Mahallesi, Şekerkaya Sokak, Numara 13, Üsküdar İstanbul
MEB logo İstanbul / Üsküdar
İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi

http://marmaraihl.meb.k12.tr/
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Taban Puanı 431.7135
Yüzdelik Dilimi 7.08
Kontenjan Türü Erkek
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil Arapça
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar
İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulanmaktadır.

İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul ili Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2019 İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 431.7135 7.0800
2018 İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 353.4931 8.3100
2017 İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
463.3291 11.8700

İstanbul Ticaret Odası Şehit Ragıp Ali Bilgen Anadolu İmam Hatip Lisesi 2016-2017 eğitim öğretim yılında açıldı.

Vizyon Asrın ihtiyaçlarını müdrik, doğuyu ve batıyı iyi bilen, dindar desinler diye taassup sahibi olmayan, aydın desinler diye dininden taviz vermeyen tavizsiz fakat müsamahakar bir gençlik yetiştirmek.

Misyon Gelenekten ve maziden ilham almak, çağı doğru okuyabilmek, istikbali Müslümanca inşa edebilmek.

Okul yeni açılmıştır. İlk defa bu yıl öğrenci alacaktır. Bu tercih, Arapça hazırlık sınıfı olan "PROJE OKULU" dur.

Üsküdar - Küçük Çamlıca'da yer alan İstanbul Ticaret Odası Şehit Ragıp Ali Bilgen Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2016-2017 eğitim-öğretim yılında erkek öğrencilere eğitim vermeye başlayacak olan bir proje okuludur. Lise kısmında uygulanacak olan proje M.E.B. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından "Arapça Hazırlık" sınıflarının açılması olarak belirlenmiştir. Ayrıca İslamî İlimler, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri ağırlıklı müfredatların uygulanacağı İstanbul Ticaret Odası Şehit Ragıp Ali Bilgen Anadolu İmam Hatip Lisesi, sahip olduğu nitelikli eğitim ortamı sayesinde çok yönlü öğrenciler yetiştirmeye dönük projeler geliştirmektedir.
 • Öğretim Şekli: Erkek
 • Pansiyon: VAR
 • Proje Okulu: EVET
 • Açılış Tarihi: 2016-2017
 • Öğrenci Sayısı: 102
 • Servis İmkanı: Üsküdar / Ümraniye / Ataşehir / Kadıköy / Çekmeköy / Maltepe
 • Derslik Sayısı: 32
 • Dil Laboratuvarı: Var
 • Kütüphane: Var
 • Uygulama Camii: Var
 • Yemekhane: Var
 • Spor Salonu: Var
 • Bina Yapım Yılı: 2016
 • Bina Sayısı: 3
 • Bina Bahçe m2: 600
 • Konferans Salonu: Var (500)
 • Fen Laboratuvarı: Var
 • Saatler08.00 / 16.40
 • IsınmaDoğalgaz
 • BağlantıADSL (1 Mbit)
 • Yabancı DilArapça / İngilizce
 • Pansiyon Bilgileri 64 Kişilik Öğrenci Kapasitesine sahip bir pansiyon hizmeti okulumuzda bulunmaktadır.
 • Ulaşım Metro, Metrobüs, Otobüs, Minübüs
 • Servis Bilgisi Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Kadıköy ve Çekmeköy gibi ilçelerden okulumuza servisle ulaşım imkanı mevcuttur.
 • Yerleşim Yeri Küçük Çamlıca
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık 2 Km
 • Sportif Etkinlikler Basketbol, Hentbol, Futsal, Okçuluk, Tenis, Güreş, Masa Tenisi
 • Bilimsel Etkinlikler Tübitak Projeleri
 • Proje Çalışmaları Okul bünyesinde açılan ortaokul sınıflarında "Örgün Eğitim ile Birlikte Hafızlık ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi" uygulanmaktadır.
 • Yurtdışı Proje Faaliyetleri Sudan, Ürdün, Amerika ve İngiltere gibi ülkelerde dil eğitimi imkanı ilerleyen süreçlerde okulumuzda yer alacaktır.

İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin fiziki imkanlarını, İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: (532) 170 37 77
Okulun Faxı: (505) 394 50 61
Okulun Adresi: Küçük Çamlıca Mahallesi, Şekerkaya Sokak, Numara 13, Üsküdar İstanbul

Bu okula 37 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

İstanbul Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Şehit Şirin Diril Kız Anadolu İmam hatip Lisesi Merkezi Sınav 373.8003 19.11
Fatih Sultan Mehmet Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 425.8538 8.02
Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 416.9036 9.57
İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 380.6579 17.31
Pendik İTO Şehit Ahmet Aslanhan Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 390.8265 14.88

Önemli: İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2020 , İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları, İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede?, İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi, İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi başarıları

google+ google+ google+