Adana Seyhan Şehit Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Adana Seyhan Şehit Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Adana Seyhan Şehit Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı 34
Okulun Taban Puanı 258.2992
Güncel Yüzdelik Dilimi 64.03
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Adana Seyhan Şehit Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Adana Seyhan Şehit Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Adana Seyhan Şehit Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Adana Seyhan Şehit Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Adana Seyhan Şehit Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Adana Seyhan Şehit Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

 • Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı
Adana Seyhan Şehit Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 258.2992 64.03
2018 219.7446 54.07
2017 212.6282 -
2016 187.6971 87.04
2015 165.7837 91.37

Adana Seyhan Şehit Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Adana Seyhan Şehit Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Adana Seyhan Şehit Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Adana Seyhan Şehit Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin fiziki olanaklarını, Adana Seyhan Şehit Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin öğretmen başarı durumunu, Adana Seyhan Şehit Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Adana Seyhan Şehit Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Adana Seyhan Şehit Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesitercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Adana Seyhan Şehit Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar