Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İzmir / Selçuk

Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Kontenjanı 30
Okulun Taban Puanı 334.8193
Güncel Yüzdelik Dilimi 24.31
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla

Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İzmir ili Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz
 • Uçak Bakım Alanı
Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 334.8193 24.31
2019 351.5793 25.67
2018 279.6254 27.46
2017 143.8428 -
2016 137.5505 95.96
Coğrafi Konumu : Batısında Ege Denizi ve sahil şeridi, kuzeyinde İzmir, güneyinde Aydın bulunmaktadır. İzmir'e 75 km, Aydın'a 53 km uzaklıktadır.

Arsası : Okulumuzun arsası 27768 metrekare olup hayır sever bir vatandaş tarafından Milli Eğitim Bakanlığına hibe edilmiştir. Okulumuzda Ana bina, Atelye ve Lojman olmak üzere 3 bina mevcuttur.

Okulumuzda halen Bilişim Teknolojileri alanı, Elektrik ve Elektronik alanı, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanı, Giyim Üretim Teknolojisi alanı, Mesleki Eğitim Merkezi (Çıraklık Eğitimi) bölümleri mevcuttur. Okulumuzda 2007/2008 öğretim yılında Anadolu Teknik Lisesine ait Bilişim Teknolojileri alanı eklenmiştir. Okulumuz büyümeye devam ederek 2011-2012 eğitim öğretim yılında Büro Yönetimi Alanını da bünyesine katmıştır. 2012 - 2013 Eğitim Öğretim Yılında da Anadolu Teknik Lisesi bünyesinde Uçak Bakım Alanı açılmıştır.

Vizyon Öğrencilerimizin; bilim ve teknolojinin farkında olan, işbirliğine, değişime ve yeniliğe açık, hoşgörü sahibi, kendisi, sahip olduğu toplum ve dünya değerleri ile barışık, araştırma ve analitik düşünme potansiyeli yüksek, bilgiye ulaşma becerisi kazanmış, girişimci ve üretken, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler olarak yetiştirmek, sırf diploma almak için değil, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden ve benimseyen bireyler olarak okula gelmeyi kendilerine amaç edinen fertler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Misyon Öğrencilerimizin; bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, yaratıcı ve yapıcı olmalarını çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışlar kazanmalarını, olaylara çok yönlü, tarafsız ve bilimsel bakabilmelerini, gelişen teknolojileri izleyip kullanabilmelerini ve projeler hazırlaya bilmelerini, liderlik özelliklerinin yanı sıra işbirliği,ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlayacak fiziki ve psikolojik ortamları hazırlayarak yetişmelerini sağlamaktır.
 • Öğretmen :58
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :563
 • Derslik :15
 • BT Sınıfı :5
 • kütüphane :1
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :5
 • Öğretim Şekli :TAM GÜN SABAH:08:30 ÇIKIŞ:17:30
 • Bahçe :1
 • Saatler SABAH:08:30 ÇIKIŞ:17:30
 • Yabancı DilİNGİLİZCE
 • Pansiyon Bilgileri PANSİYON YOK
 • Ulaşım BASMANEDEN BELLİ SAATLERDE TRENLE, İZMİR BORNOVA OTOGAR VE GAZİEMİR SEMT GARAJINDAN 40 DK BİR DOLMUŞLA ULAŞIM VAR.
 • Servis Bilgisi SERVİS YOK. OKULUMUZ TAŞIMALI EĞİTİM KAPSAMINDADIR. SELÇUKA BAĞLI BELEVİ, ZEYTİNKÖY, BARUTÇULU , ACARLAR, HAVUTÇULU, ÇAMLIK VE GÖKÇEALAN MAHHALLERİNDEN TAŞIMALI EĞİTİM YAPILMAKTADIR.
Okulumuz hakkında merak edilenler....

TEOG tercihleri başladığından beri her gün onlarca telefon görüşmesi yapan okul personelinin velilerin en çok merak ettiği sorulara daha kolay cevap alabilmeleri ve aklınızdaki soru işaretleri çözebilmeleri umuduyla hazırladığımız Okulumuz hakkında merak edilenler yazısını okumanızı tavsiye ediyorum. Geleceğimizin mimarı olacak gençlerin tercihleri konusunda önemli bir adım olan TEOG tercihlerinin tüm öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Okulumuz 1994 yılında eğitim öğretime başlayan Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesidir.

Okulumuzda 6 alan bulunmaktadır.

 • 1. Uçak Bakım Alanı
 • 2. Bilişim Teknolojileri Alanı
 • 3. Elektrik Elektronik Alanı
 • 4. Giyim Üretim Teknolojisi Alanı
 • 5. Çocuk Gelişimi Alanı
 • 6. Büro Yönetimi Alanı
TEOG tercihi ile okulumuza yerleşen öğrenci hiç bir alana yerleştirilmez. Tüm alanlar için ortak olan 9. Sınıfa yerleşir.

Öğrencilerin velileriyle birlikte 9. Sınıftayken Mayıs ayı sonunda alan tercihi yapmaları gerekir. 9. Sınıf puan üstünlüğüne göre tercih ettikleri alanlardan birine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yerleştirilirler.

Okulumuzda Anadolu Teknik ve Anadolu Meslek olmak üzere 2 farklı programda eğitim ve öğretim yapılmaktadır.

Anadolu Teknik Programı Yerleşme Şartları: 9. Sınıf Dil Anlatım, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ders ortalamalarına göre tercihlerine yerleştirilirler. Öğrencilerin doğrudan sınıf geçme şartı aranır. Okulumuz Anadolu Teknik Programında Uçak Bakım Alanı, Bilişim Teknolojileri Alanlarında eğitim verilmektedir.

Anadolu Teknik Programı tüm Türkiye'de ki 9. sınıflara açılan bir program türüdür. 9. Sınıfı herhangi bir okul türünde okuyan öğrenci Mayıs ayı sonunda kendi okul idaresine başvuru yaparak okulumuzu tercih edebilir.

Anadolu Meslek Programı Yerleşme Şartları: 9.sınıf yılsonu ortalamalarının %60'ı, ortaokul başarı puanının %40'ı (diploma puanı) hesaplanarak öğrenciler alanlara tercih önceliklerine göre yerleştirilirler. Okulumuz Anadolu Meslek Programında Uçak Bakım Alanı, Bilişim Teknolojileri Alanı, Elektrik Elektronik Alanı, Giyim Üretim Teknolojisi Alanı, Çocuk Gelişimi Alanı, Büro Yönetimi Alanlarında eğitim verilmektedir.

Yerleştirme sonuçları karne günü saat 15:00'te e okul tarafından ilan edilir.

Okulumuz bünyesinde pansiyon bulunmamaktadır. Dışarıda gelen öğrenciler Selçuk ya da Kuşadası civarındaki öğretmen evi, özel yurt, pansiyon vb. yerlerde kendi imkanlarıyla kalmaktadırlar.

Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Atatürk M. Kubilay C. No7 35920 SELÇUK / İZMİR

Tel: 0.232.892 73 38

Fax: 0.232.892 65 03

web: http://selcukmtal.meb.k12.tr

Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 9

Konak İbn - I Sina Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Konak Göztepe Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Bornova Mazhar Zorlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Gazeteci Çetin Altan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Habaş Hamdi Başaran Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://selcukmtal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız