Bornova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Bornova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Bornova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 308.3681
Güncel Yüzdelik Dilimi 41.59
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Bornova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İzmir ili Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Bornova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Bornova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Bornova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Bornova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

  Alanlarımız

 • Gıda Teknolojisi Alanı
İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 308.3681 41.59
2018 259.4547 35.21
2017 - -
27 Aralık 1962 Yılında 6000 m2saha içerisinde bulunan 576 m2 zemine oturan 26 odası ve 2 salonu bulunan bahçeli geçici kiralık binasında eğitim öğretime başlanmıştır.

Okulumuz (MEGEP)Mesleki Eğitim ve Öğretim Sistemini GüçlendirmeProjesi kapsamındapilot okulkapsamına alınmış ve bu kapsamda öğretmen ve öğrencilere yurt dışı okul gezileri yapılmıştır. Ayrıca MEGEP Projeleriyle uluslar arası yarışmalarda dereceler alınmıştır.

Okulumuzda halen Anadolu Teknik Lisesibünyesinde Gıda teknolojisi alanının; Gıda kontrol ve Zeytin işleme dallarında ,Giyim Üretim Teknikleri Alanının Hazır Giyim Model Makineciliği dalında, Anadolu Meslek Lisesibünyesinde Büro yönetimi Alanının Yönetici sekreterliği dalı, Bilişim teknolojileri Alanı Bilgisayar Teknisyenliği ve, Web Programcılığı ,Veri Tabanı İşletmeciliği, Bilgisayar Teknik Servisi dallarında. Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı ;Servis Hizmetleri,Mutfak Hizmetleri , pastacılık dallarında .Giyim Üretim Teknikleri Alanı;Hazır Giyim Model Makineciliği.Gıda teknolojisi alanı; Gıda kontrol, Zeytin işleme dalları.Grafik ve fotoğrafçılık alanı; grafikdalı .Çocuk gelişimi ve eğitimi ; Erken çocukluk eğitimi ve Özel eğitimi dalları. Meslek Lisesi bünyesinde Grafik ve fotoğrafçılık alanıgrafik dalı. Çocuk gelişimi ve eğitimi alanı Erken çocukluk eğitimi ve Özel eğitimi dallarında.Açık Meslek Lisesi bünyesinde Çocuk Gelişimi alanı erken çocukluk dalı. Grafik ve fotoğraf alanı grafik dalı.Giyim üretim teknolojisialanı ,Hazır Giyim Model Makinecilik dalı .Yiyecek içecek hizmetleri alanımutfak dalı. Büro yönetimi Alanı Yönetici sekreterliği eğitimi verilmektedir.

Ayrıca 36-72 ay Yaş grubu okul öncesi eğitimiUygulama Sınıfımızda verilmektedir.Okulumuzda toplumumuzun ihtiyaç duyduğu alanlara yönelik mesleğinin temel becerilerini kazanmış, bilinçli bireyler yetiştirilmektedir. Aynı zamanda üniversite eğitimine hazır bir öğrenci profili de kazandırılmaktadır. Halen 5 okul türü 7 alanda 1650 öğrenci ile eğitim-öğretim hizmeti vermektedir.

Vizyon Çağın teknolojik gelişmelerini kullanabilen sektörün ihtiyacını karşılayabildiği gibi, bu alanlarda yaratıcı atılımlar yapabilecek nitelikte geleceğin dünyasında yerini alabilecek meslek dalı mezunlarını yetiştirmek.

Misyon Atatürk´ün çizdiği yolda yaşam boyu öğrenim ilkesi doğrultusunda, okulumuz için belirlenmiş eğitim-öğretim programını bilgi çağı, iş yaşamı ve teknolojik gelişmelere uygun; çağdaş, yenilikçi, öğrenci merkezli, hoşgörülü, araştırmaya dayalı, öğretim yöntemleriyle evrensel değerlere uygun eğitim-öğretim hizmetleri sunmak.
 • Öğretmen :113
 • Rehber Öğretmen :3
 • Öğrenci :1241
 • Derslik :17
Adres

87 Sokak No1 Bornova / İZMİR

Telefon

02323881729

Fax

02323886505

web

http://bornovameslekiveteknikal.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Bornova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Bornova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bornova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bornova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Bornova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız