Fikriye - Nüzhet Bilgincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Fikriye - Nüzhet Bilgincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Fikriye - Nüzhet Bilgincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 16
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 293.9358
Güncel Yüzdelik Dilimi 47.73
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Fikriye - Nüzhet Bilgincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Fikriye - Nüzhet Bilgincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Fikriye - Nüzhet Bilgincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Fikriye - Nüzhet Bilgincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Fikriye - Nüzhet Bilgincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

  Alanlarımız

 • Gıda Teknolojisi Alanı
İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 293.9358 47.73
2018 - -
2017 270.9758 -
Okulumuz 2008-2009 Eğitim ve Öğretim yılında 13/11/2008 tarihinde eğitime başlamıştır. .

Okulumuz açılışında Bakanlığın aynı sayı ve tarihli yazısında Bilişim ve Makine Teknolojileri olmak üzere 2 alan açılmıştır. Bilişim Teknolojileri alanında Ağ İşletmenliği, Web Programcılığı, Bilgisayar Teknik Servisi dalları; Makine Teknolojisi alanında Bilgisayar Destekli Makine Ressamlığı dalı açılmıştır.

ALANLARIMIZ
 1. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Ağ İşletmenliği Dalı
 2. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Bilgisayar Teknik Servisi Dalı
 3. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Web Programcılığı Dalı
 4. Gıda Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Gıda Kalite Kontrol Dalı
 5. Makine Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Bilgisayar Destekli Makine Ressamlığı Dalı
 6. Makine Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Bilgisayarlı Makine İmalatı Dalı
 7. Makine Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Endüstriyel Kalıp Dalı
Vizyon Yaşamayı, hayatı, insanları, doğayı seven ve koruyan, Dünyayı izleyen ve dünyaya açılmayı hedefleyen, Bilime ve bilimsel çalışmalara açık, ezbere dayanmayan, öğrenme isteği kazanmış, düşünen, kendine güvenen, sorunlarını çözebilen, başkalarının haklarına saygılı, takım çalışmasını benimsemiş, ülkesine ve çağına sorumlu, Sağlıklı yaşamayı ve sporu önemseyen ve bunu yaşam biçimi haline getiren, ÖĞRENCİLER YETİŞTİRMEKTİR.

Misyon Eğitim öğretim faaliyetini sürdüren bir meslek lisesi olarak; oEğitim öğretim hizmetinden yararlananlara nitelikli, kaliteli eğitim hizmeti sunmak, oOkulu çevrenin kültür merkezi haline getirmek, oÜst öğrenim kurumuna nitelikli ve daha fazla öğrenci göndermek, oBirbirlerine karşı saygılı, çalışkan, ahlaki değerleri yüksek, çağdaş ve demokratik öğrenciler yetiştirerek; çevreyi etkileyerek, topyekûn değişim ve kalkınma sağlamak.

 • Öğretmen :47
 • Öğrenci :1200
 • Derslik :21
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Atölye-İşlik :4
 • Öğretim Şekli :Tam Gün Tam Yıl
 • Saatler 09:00-17:00
Adres

İstiklal Mahallesi Menderes Caddesi No17 Kıraç/Esenyurt İstanbul

Telefon

2128864078

Fax

0 212 886 40 79

web

http://fnb.meb.k12.tr

Bu okula 16 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Fikriye - Nüzhet Bilgincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Fikriye - Nüzhet Bilgincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Fikriye - Nüzhet Bilgincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Fikriye - Nüzhet Bilgincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Fikriye - Nüzhet Bilgincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Fikriye - Nüzhet Bilgincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız