Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Kentlerdeki çekici faktörler ile kırsal alanlardaki itici faktörlerin bir araya gelmesi aşağıdakilerden hangisine sebep olmuştur?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Kentlerdeki çekici faktörler ile kırsal alanlardaki itici faktörlerin bir araya gelmesi aşağıdakilerden hangisine sebep olmuştur? sorunun cevabı "Kırsal alandan kentlere yapılan göçlere" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Piknik yerlerine gelenler yerlerin pisliğini görünce söylene söylene oturacak yer arıyorlar. Sonra piknik yapıp kendi çöplerini bırakıp gidiyorlar. Bir sonraki gelişle- rinde ise etrafı daha da berbat buluyorlar. Çöplerden oturacak yer kalmıyor. Herkes “Buraları kim kirletti?’’ diye başkalarını suçluyor.Bu metinde anlatılmak istenen aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki kelimelerden hangisi ünsüz yumuşamasına örnektir?  254 – 75 > A sıralamasında A yerine gelecek en büyük sayı kaçtır? Arkadaşının lavaboda gereksiz yere su harcadığını gören Ahmet, "Ülkemiz su sıkıntısı yaşayabilir. Bu yüzden suyu israf etmemeye özen göstermeliyiz" diyerek arkadaşının suyu israf etmesini önledi.Ahmet'in bu davranışı, onun hangi özelliğe sahip olduğunu göstermektedir. Aşağıdakilerden hangisi bilimi `etkinlik´ olarak ele alan yaklaşımın görüşlerindendir?  “Anne ve babalar çocuklarını çok severler. Bu sebeple de her zaman onların iyiliğini ister, bunun için çalışırlar. Onlardan iyi davranışlarda bulunmalarını, her türlü kötülükten, zararlı alışkanlıktan uzak durmalarını, iyi kişilerle arkadaşlık etmelerini isterler.” Yukarıdaki açıklamayı da dikkate alarak, aşağıdakilerden hangisi büyüklerimizin bize bir öğütü olamaz? Aşağıdaki cümlelerde altı çizili sözcüklerin hangisi ünsüz benzeşmesi kuralına uygundur?  • Bütün işçiler üretkendir.•  Kemal işçidir.•  O hâlde ...Verilen tümdengelim örneğinin doğru olabilmesi için üç nokta ile gösterilen yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir? Aşağıdakilerden hangisi Sakarya Meydan  Muharebesinin sonuçlarından birisi değildir?        Binler basamağındaki rakam 7 olan dört basamaklı en büyük sayı ile 4 basamaklı en küçük sayının toplamı kaçtır? Mustafa Kemal Paşa, Millî Mücadele’yi aşağıdaki şehirlerin hangisinde başlatmıştır? Özge : Do you have a chess?Melike : Yes, .................... .