Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Coğrafi konum olarak yakın olan medeniyetlerin ekonomik, kültürel ve sosyal olarak birbirlerini etkilediği göz önüne alınırsa aşağıdaki medeniyetlerden hangileri arasında böyle bir bağın olması beklenir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Coğrafi konum olarak yakın olan medeniyetlerin ekonomik, kültürel ve sosyal olarak birbirlerini etkilediği göz önüne alınırsa aşağıdaki medeniyetlerden hangileri arasında böyle bir bağın olması beklenir? sorunun cevabı "Çin - Hint" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Varlık felsefesinde “hiçbir şeyin olmadığını’’ savunan  görüş aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi “ kalın “ kelimesinin zıt anlamlısıdır? Suya ihtiyaç duyan tarım üüleri, İçAnadoluBögesi’nin karasal ikliminde yetişez.Buna göe, aşğıaki üülerden hangisi İçAnadolu Bögesi’de yetişmez? Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır? Tanesi 5 TL’den 6 tane kavun aldım. Manava 50 TL verdim. Ne kadar para üstü alırım? Kur’an-ı Kerim kaç cüzden oluşmaktadır?A) 20B) 30C) 40D) 50 Aşağıdakilerden hangisi Hz.Muhammed (sav)’in İslam’a davetinin başarıya ulaşmasının nedenlerinden biri değildir ? Peygamberimiz İslamı anlatmak için gittiği Taif şehrinde tepkiyle karşılanmış ve hatta yaralanmıştır… O şöyle dua etmiştir:” Rabbim, halkımı bağışla, onlar  ne yaptıklarının farkında değiller”Peygamberimizin her şeye rağmen bu şekilde dua etmesi onun hangi özelliğini gösterir? Hangi seçenekteki ifade doğru değildir? “Biz onları (peygamberleri) yiyip içmeye ihtiyaç duymayan bir yapıda yaratmadık. (Onlar), ölümsüz de değillerdi.” (Enbiyâ suresi, 8. ayet)Bu ayetin ana mesajı aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi “Deprem Çantasında”   bulundurulması gereken malzemelerden birisi değildir ? Rutherford Atom Modeli ile ilgili;I. Bir atomda pozitif yüklerin tamamı çekirdek denilen küçük bölgede toplanmıştır.II. Atom çoğunlukla boşluklardan oluşmuştur.III. Çekirdekteki pozitif yük sayısı kadar elektron çekirdeğin etrafında bulunur.ifadelerinden hangileri doğrudur?