Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Türkiye yeryüzü şekillerinin en önemli özelliklerinden biri olan oldukça dağlık arazi yapısı, özellikle yol yapım maliyetlerini arttırıp zorlaştırmakta ayrıca kötü hava koşulları da ulaşımda aksamalara yol açmaktadır.
Buna göre aşağıdakilerden hangisi bu sorunları aşmada kullanılan yöntemler arasında sayılamaz?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Türkiye yeryüzü şekillerinin en önemli özelliklerinden biri olan oldukça dağlık arazi yapısı, özellikle yol yapım maliyetlerini arttırıp zorlaştırmakta ayrıca kötü hava koşulları da ulaşımda aksamalara yol açmaktadır.Buna göre aşağıdakilerden hangisi bu sorunları aşmada kullanılan yöntemler arasında sayılamaz? sorunun cevabı "Baraj yapmak" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Aşağıdakilerden hangisi “sormak” fiilinin devam eden bir eylem biçiminde söylenişidir? 5 – 10 – 20 – 25 – 50 - ? Okumak, insanı konuşurken ve yazarken başarılı kılar. İnsanın duygu ve hayal dünyasını   zenginleştirir. İnsanı bilgi sahibi yapar. Bir insan, kişiliğini ve dünyaya bakış açısını  okuyarak oluşturur. “      Yukarıdaki parçanın konusu aşağıdakilerden hangisidir? İlk terimi 5, ortak farkı 7 olan bir aritmetik dizi- nin 5. terimi kaçtır?   Ali : Picasso could paint when he wastwo.Ömer : ………………..Ali : No, it’s true. You can search theInternet about this.  • Tanrının varlığı kabul edilmez.• “Yok”un ispatlanması mümkün değildir.• Nietzsche ve Sartre tarafından geliştirilen bu sistem bunalım felsefesi olarak da  adlandırılır.Hakkında bilgi verilen düşünce sistemi aşağıdakilerden hangisidir?  (1) Futbol 22 kişiyle oynanan bir spor dalıdır. (2) Herkesin izlerken zevk aldığı bir şeydir. (3) Bir futbol maçı normal süre olarak 90 dakika oynanır. (4) Bu süre sonunda rakibine üstünlük sağlayan takım galip sayılırı.Futbol ile ilgili bilgi verilen cümlelerden hangisi “öznel” cümledir? “Piri Türkistan” olarak tanınan Türk-İslam büyüğü aşağıdakilerden hangisidir? Merve Hanım, 14 aylık çocuğuna tuvalet eğitimi vermeye çalışmış ama başarılı olamamıştır. Bunun sebebini aşağıdaki kavramlardan hangisi ile açıklayabiliriz?  Aşağıdakilerden hangisi gündelik bilgiye örnektir? Aşağıdakilerden hangisi milli kültürümüzü yansıtan bir oyun değildir? "Küçük kız beyaz mendilini sallayarak uzaklaştı." cümlesinde kaç tane sıfat vardır?