S:1

Dünyadaki ilk şehir yerleşmeleri verimli tarım arazileri çevresinde ve akarsu vadilerinde kurulmuştur.
Buna göre aşağıdakilerden hangisi ilk şehir yerleşmelerinin ortaya çıktığı alanlardan biri değildir?

Dünyadaki ilk şehir yerleşmeleri verimli tarım arazileri çevresinde ve akarsu vadilerinde kurulmuştur.Buna göre aşağıdakilerden hangisi ilk şehir yerleşmelerinin ortaya çıktığı alanlardan biri değildir? sorunun cevabı "Güney Amerika’nın doğusu" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
5200 : (300 - 200) İşleminin sonucunun yarısı kaçtır? Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır ? çevre kirliliğine sebep olan en büyük etken ......................dır. diyen Ümitin cümlesini nasıl tamamlamamız gerekir? Do you .......... banana? Sorusunda boş bırakılan yere hangisi gelemez? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde terim anlamlı bir sözcük kullanılmıştır? Bilgisayarların sonuca ulaşabilmek için algıladığı, işlediği, sonuç ürettiği veya daha sonra kullanmak üzere depoladığı her şeye .................denir. Bir yük asansörü en fazla 1 t 200 kg taşıyabiliyor, daha fazla yük koyulursa hareket etmiyor. Buna göre bu asansörde her birinin kütlesi 45 kg olan kolilerden aynı anda en fazla kaç tane taşınabilir? Ella : - - - - ?Vera : Hardworking and clever. Aşağıdakilerden hangisi, yerel yönetim birimleri arasında yer almaz? Joe : My son is - - - - about playing online games. Im worried about him.Berke: Not only you. We have the same problem. Pilde bulunan çıkıntılı uç hangi kutbu gösterir? I. Bitkisel ve hayvansal yağların veya yağ asitlerinin NaOH, KOH gibi bazlarla tepkimesi sonucu elde edilir.II. Su ile birlikte hijyen amaçlı kullanılır.III. Hem polar hem de apolar grupları vardır.Yukarıda özellikleri verilen temizlik maddesi aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde altı çizili isim soyut bir kavramı karşılamaktadır? Bir birey davranışlarından dolayı öncelikle kime karşı sorumludur? Nehir kenarları ve deniz kıyıları —————— için tercih edilen yerlerdendir.Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Aşağıdaki bilgilerden doğru olanların başına (D), yanlış olanların başına (Y) yazınız. (...) İnsan bir hata yaptığında ,ya da günah işlediğinde tövbe etmelidir.(...) Günümüze aslı değiştirilmeden ulaşan tek ilahi kitap İncildir.(...) Zekat, tan yerinin ağarmasından gün batımına kadar Allah (c.c.) rızası için hiçbir şey yiyip içmemektir.(...) Kabe,Mekke ve Medine Suudi Arabistan toprakları içindedir.(...) Melekler yemezler ve içmezler. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve dolayısıyla Kıbrıs adası Türkiye için hangi yönden daha önemlidir? Aşağıda Türkiyede bulunan dört canlı türü verilmiştir.Bu canlılardan hangisinin doğal yaşam alanı sadece ülkemizde yer almaktadır? Allahın (c.c.) bildirdiği mesajları insanlara olduğu gibi bildirmek. Anlamına gelen Peygamberlerin sıfatı hangisidir? Hangi cümlede birleşik sözcük vardır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir