Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Cumhuriyetin ilk yıllarında, ihtiyacı olan hammaddenin ülke kaynaklarından karşılanacağı sanayi tesislerinin kurulmasına öncelik verilmiştir.
Buna göre aşağıdakilerden hangisi bu özelliğe sahip tesislerden biri değildir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Cumhuriyetin ilk yıllarında, ihtiyacı olan hammaddenin ülke kaynaklarından karşılanacağı sanayi tesislerinin kurulmasına öncelik verilmiştir.Buna göre aşağıdakilerden hangisi bu özelliğe sahip tesislerden biri değildir? sorunun cevabı "Petrol rafinerisi" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

T.C. Anayasası’na göre özel durumlar hariç olmak üzere yakalanan veya tutuklanan kişi, tutulma yerine en yakın mahkemeye gönderilmesi için gerekli süre hariç en geç kaç saat içinde hâkim önüne çıkarılır? Çalışkan ve hareketli insanların hem sağlıklı, hem de hayat dolu olacaklarını anlatan atasözü aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi olmazsa insan hakları, eşitlik, özgürlük gibi değerler korunamaz? Cumhuriyet ne zaman ilan edilmiştir? Aşağıdaki ürünlerden hangisinin üretimi yeterli olmadığı için Türkiye tarafından ithal edilmektedir?  Samsun’dan Ankara’ya gelmekte olan otobüsteki yolculardan biri, yanındaki yolcuya İç Anadolu Bölgesi’ne girdiklerini söylemiştir.Bu yargıya ulaşmasında, aşağıdakilerden hangisi daha etkili olmuştur?  Bir altıgenin iç açılarının ölçüleri toplamı kaç derecedir? Aşağıdakilerden hangisi bağ dokunun özelliklerinden değildir? Bir su kaynağının kaplıca (ılıca) olarak adlandırılmasıiçin aşağıdaki özelliklerden hangisine kesinlikle sahip olması gerekir? Küçükken Hz. Muhammed’e ticareti hangi amcası öğretmiştir?  Gökyüzünden yere düşen yağmur, suyun hangi haline örnektir?          “ Nice sultanları tahttan indirdi.            Nicesinin gül benzini soldurdu.            Nicelerin gelmez yola gönderdi.            Bir ayrılık bir yoksulluk, bir ölüm.”                 Yukarıdaki dörtlüğün türü aşağıdakilerden hangisidir?