S:1

Aşağıda verilen biyomlardan hangisi biyolojik çeşitlilik bakımından daha zengindir?

Aşağıda verilen biyomlardan hangisi biyolojik çeşitlilik bakımından daha zengindir? sorunun cevabı "Yağmur ormanları" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
1919 yılında yapılan Paris Barış konferansında itilaf devletlerinin Türklerin Batı Anadolu da Yunan asıllı Hıristiyanları katletmek üzere olduğu şeklinde yalan haberler yaymalarının amacı aşağıdakilerden hangisidir. Yeni kimlik kartımıza akıllı kart özelliğini ne kazandırmıştır? Türkçe bir sözcüğün anlmını öğrenmek için hangi kaynağa başvururuz? Canlılarda bulunan temel bileşenler ile ilgili;I. Doğadan hazır halde alınarak canlının yapısınakatılır.II. Eksikliğinde metabolik bozukluklar oluşur.III. Enerji verici olarak kullanılır.verilenlerden hangileri kesinlikle doğrudur? Aşağıdaki sözcüklerden hangisi türemiş sözcüktür? Dünya Cüzzam Haftası ne zaman kutlanır? Türk - İslam sanatında ortaya çıkıp gelişen, silindirik ya da çokgen planlı bir gövde üzerine oturan konik veya piramidal bir külahtan oluşan mezar yapılarına ne ad verilir? Çevre uzunluğu 66 cm olan eş kenar üçgenin bir kenarının uzunluğu kaç cmdir? Peygamberimize(s.a.v.) ilk vahiy kaç yılında ve nerede gelmiştir? Aşağıdaki ayetlerden hangisinde Hz. Muhammedin (sav.) son peygamber olduğu ifade edilmektedir? Kütle ne ile ölçülür? Dünya nın en ağır katmanı aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi canlıları etkileyen fiziksel etmenlerdendir? "İnsanın kendi sıkıntı ve sorunlarına başkaları gereken önemi vermez, gerektiği kadar ilgilenmez" anlamında kullanılan atasözü aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi Modern tarım yöntemiyle tarım yapan toplumlarda görülmez? Aşağıdakilerin cümlelerin hangisinde bağlaç olan -ki vardır? Peygamberimizin ismi olan Muhammed ne anlama gelmektedir? Hangi seçenekteki kelime çoğul (-ler, -lar) eki almış bir isimdir? Babam 1 haftada 2 gün dinleniyor. Kalan günler işe gidiyor. Babam 5 haftada kaç gün işe gidiyor ? Aşağıdakilerden hangisi turizmin kültürel etkilerindendir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir