S:1

Aşağıdakilerden hangisi Cahiliye Döneminde toplum yapısının özelliklerinden biri değildir?

Aşağıdakilerden hangisi Cahiliye Döneminde toplum yapısının özelliklerinden biri değildir? sorunun cevabı "Kadın ve erkekler eşit haklara sahipti." dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Araç park hâlindeyken park lambalarının açık bırakılması aşağıdakilerden hangisine neden olur? I. TopaçII. SalıncakIII. Saatin akrep ve yelkovanıYukarıdaki varlıklardan hangileri aynı tür hareket yapmaktadır? 19 Mayıs Atatürk' ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı ne zaman kutlanır? Aşağıdaki kelimelerden hangisi sözlükte en sonda yer alır? I. Bir kelimenin anlamlı en küçük parçası kelimenin köküdür.II. Yapım ekleri yeni kelimeler türetmez.III. Çekim ekleri yeni kelimeler türetir.IV. Her zaman yapım ekleri çekim eklerinden önce bir kelimeye eklenir. Yukarıdaki bilgilerden hangileri doğrudur? A) I, III B) I,IV C) II, III D) II, IV Aşağıdakilerden hangisi doğal bir afet değildir? Konuşurken sözcüklerdeki kimi hecelerin veya cümlelerdeki kimi sözcüklerin daha belirgin söylenmesine ne ad verilir? Aşağıdaki ifadelerden hangisi İslamın dayandığı tevhid inancına örnektir? Taşıt içinde aşağıdakilerden hangisini yapmak yanlış bir davranıştır? Aşağıda verilen canlılardan hangisi tomurcuklanarak üreme gerçekleştirir? Atatürkün yaptığı en önemli inkılap aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde somutlaştırmaya başvurulmuştur? En önemli kralları HammurabidirYukarıda sözü edilen uygarlık aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi göçün sosyal nedenlerinden biri değildir? Bir hafta kaç gündür? I. Masada bırakılan bir bardak çayın zamanla soğumasıII. Soğuk suya bırakılan sodyum metalinin patlamasıIII. Isınan bir balonun genleşmesiYukarıdaki olaylardan hangileri termodinamiğin sıfırıncı yasası ile açıklanabilir? Aşağıdakilerden hangisi İslama göre doğru bilgiye ulaşma yollarından biri değildir? Aşağıdakilerden hangisi sünnet bir namaz değildir? Aşağıdakilerden hangisi sesin bir enerji türü olduğunu kanıtlar? Ayşe, kuş gözlemi için katıldığı kamplarda yeni insanlarla tanışıp yeni dostluklar geliştirmeyi tercih eder. Arkadaşlarıyla birlikte dağ ve orman yürüyüşleri yaparak bütün kuş türlerini severek gözlemlemeye çalışır.Çoklu Zekâ Kuramına göre Ayşenin öne çıkan zekâ alanları aşağıdakilerin hangisinde verilmiştir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir