S:1

Gökten de bereketli bir su indirip onunla kullar için rızık olarak bahçeler ve biçilecek taneler (ekinler), birbirine girmiş kat kat tomurcukları olan yüksek hurma ağaçları bitirdik ve böylece onunla ölü bir beldeye hayat verdik. İşte (dirilip kabirlerden) çıkış da böyledir. (Kâf suresi, 9-11. ayetler)
Bu ayette ahiretle ilgili aşağıdaki kavramlardan hangisine vurgu yapılmaktadır?

Gökten de bereketli bir su indirip onunla kullar için rızık olarak bahçeler ve biçilecek taneler (ekinler), birbirine girmiş kat kat tomurcukları olan yüksek hurma ağaçları bitirdik ve böylece onunla ölü bir beldeye hayat verdik. İşte (dirilip kabirlerden) çıkış da böyledir. (Kâf suresi, 9-11. ayetler)Bu ayette ahiretle ilgili aşağıdaki kavramlardan hangisine vurgu yapılmaktadır? sorunun cevabı "Haşr" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Malazgirt Savaşı: Verilen kavram ile aşağıdakilerden hangisiyle ilişki kurulamaz? Aşağıdakilerden hangisi, araçtan kaynaklanan trafik kazası nedenlerindendir? 84 043 doğal sayı ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? • Moğolların Türkleşmesinde etkili oldular.• Mani ve Buda dinlerini benimsediler.• İlk şehirleri kurdular.• Matbaayı kullandılar.Haklarında bazı özellikler verilen Türk devleti,aşağıdakilerden hangisidir? 5 kg kaç mg eder? 10 yarım portakal ile 4 bütün portakalın toplamı kaç bütün portakal eder? Aşağıdakilerden hangisi divan edebiyatının özelliklerinden biri değildir? Aşağıdaki seçeneklerin hangisinde koyun kelimesi farklı anlamda kullanılmıştır. Aşağıdakilerden hangisi Namık Kemalin tiyatro türüne bakışı ile ilgili doğru bir bilgidir? Konya'daki arkelojik kazılar sonucunda ortaya çıkarılan merkez aşağıdakilerden hangisidir? 33 derece doğu boylamındaki Ankarada yerel saat 09:00 iken,aynı anda 44 derece doğu boylamındaki Iğdırda yerel saat kaçtır? Bütün varlıkların iyiliğini arzu edip onlara her türlü yardımda bulunma isteği anlamında kullanılan kelime aşağıdakilerden hangisidir? Klorofil pigmenti taşıyan bir hücre ile ilgili aşağıdakilerden hangisi kesinlikle söylenir? Aşağıdakilerden hangisi ehl-i beytten biridir? Aşağıdakilerden hangisinin çalışmasını batarya sağlar? Koşuk hakkında verilen aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır? "karıncaların" kelimesinin kökü aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki besin gruplarından hangisi daha fazla karbonhidrat içerir? Cengiz Hanın ölümünden sonra oğulları tarafından kurulan devletlerden hangisi, Türkiye Tarihi üzerinde doğrudanetkili olmuştur? Haçlı Seferlerinin aşağıdaki sonuçlarından hangisi, Avrupada siyasi, ekonomik, kültürel gelişmelerin hızlanmasını ve dünyanın tanınmasını sağlamıştır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir