S:1

Halife Muaviye, iç istikrarı sağ-ladıktan sonra yeniden fetihlere başlamıştır.
Aşağıdakilerden hangisi Muaviyenin fetihlerini yoğunlaştırdığı bölgelerden biri değildir?

Halife Muaviye, iç istikrarı sağ-ladıktan sonra yeniden fetihlere başlamıştır.Aşağıdakilerden hangisi Muaviyenin fetihlerini yoğunlaştırdığı bölgelerden biri değildir? sorunun cevabı "İspanya" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
1. Kültür zamanla değişir.2. Her toplumun kültürü birbirinin aynıdır.3. Kültür yalnızca manevi değerlerden oluşur.Numaralanmış cümlelerde kültürle ilgili verilen bilgilerden hangileri doğrudur? Aşağıdaki âlimlerden hangisi hadis alanında meşhurdur? Aşağıdakilerden hangisinde farz namazlar birlikte verilmiştir? 2740 üyesi bulunan bir derneğin üyelerinin 1318 tanesi kadın olduğuna göre kaç tanesi erkektir Aşağıda verilen çocuk hakları ile ilgili bilgilerden hangisi yanlıştır? I- Şiddetli diş ağrısı çeken bir bireyin durumu II- Çok yüksek sesle müzik yapılan bir ortamda bulunan bireyin durumu III- 20 C de uzun süre kalan bir insanın fizyolojik durumu IV- Çok kısık seste konuşan arkadaşının sesini duymakta zorlanan birinin durumu V- Uzun süre aç kalan bireyin durumu Yukarıda verilenlerden hangisi aşırı uyarılmaya örnek gösterilemez? Duygularımızı arkadaşlarımızla paylaşmak aşağıdakilerden hangisini sağlar? Pilot aşağıdakilerden hangisini kullanır? Aşağıdakilerden hangisi isim sözcüğüyle eş anlamlıdır? I. Bayram namazlarıII. Cuma namazıIII.Beş vakit namazIV.Teravih namazıBunlardan hangileri sadece cemaatle kılınabilir? Aşağıdakilerden hangisi canlı türlerinin neslinin tükenmesine neden olan faktörlerden birisi değildir? Aşağıdaki olaylardan hangisi hüzün yılı olarak kabul edilmiştir? I. ElektronII. ProtonIII. NötronVerilen atom altı taneciklerin geçmişten günümüze doğru keşif sıralaması aşağıdakilerin hangisinde doğru verilmiştir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde bir olasılık söz konusudur? Aşağıda verilenlerden hangisinin çıkardığı ses doğal ses kaynağına örnek değildir? "Kırmızı yanaklı, sarı saçlı, ela gözlü kız derse gelmedi." cümlesinde kaç tane ön ad vardır? I- Ilıman kuşakta yer almasıII-Yüzölçümünün % 25 inin orman olmasıIII- Yer şekillerinin oldukça engebeli olmasıVI- Hava kütlelerinin geçiş alanı üzerinde olmasıTürkiye' de dört mevsimin yaşanmasına etki eden matematik konum faktörleri aşağıdakilerin hangisinde bir arada verilmiştir? Aşağıdaki eşitliklerden hangisi doğrudur? Bir ailede görev paylaşımı yapılıyorsa o aile ilgili ne söylenebilir? Düzgün bir şekli olmayan katının hacmini ölçerken aşağıdakilerden hangisini kullanmayız? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir