YKS Okul Puanı Hesaplama 2019

YKS Okul Puanı Hesaplama 2019
16-06-2019
YKS Okul Puanı Hesaplama 2019

YKS TYT Okul Puanı Hesaplama 2019:YKSde diploma puanı kaç ile çarpılacak?yks diploma notu hesaplama nasıl yapılacak? Her aday için hesaplanmış olanOBP; 0,12katsayısı ile çarpılarak sınav puanlarına eklenecek ve böylece adayların yerleştirme puanları hesaplanacaktır.

TYT puanı 150nin altındaolan adaylar için yerleştirme puanı (Y-TYT) hesaplanmayacaktır.

SAY, SÖZ, EA, DİLpuanı 180in altında olan adaylariçin ilgili yerleştirme puanı (Y-SAY, Y-SÖZ, Y-EA, Y-DİL) hesaplanmayacaktır.

TYT puanı olmayan, TYT puanı hesaplanmayan veyaTYT puanı 150nin altında olan adayların, AYT ve/veya YDTye girmiş olsalar da SAY, SÖZ, EA, DİL için sınav/yerleştirme puanları (Y-SAY, Y-SÖZ, Y-EA, Y-DİL) hesaplanmayacaktır.

TYT puanı 150nin üstündeolan adaylardan AYT ve/veya YDTye giren ve cevaplamış oldukları testlere bağlı olarak180 ve üzeri puan alanlarınilgili yerleştirme puanları hesaplanacaktır.

YKS TYT Okul Puanı Hesaplama 2019

Ortaöğretim Başarı Puanı Nasıl Hesaplanıyor?

Ortaöğretim Başarı Puanı adayların diploma notlarından hesaplanmaktadır. Adayların 100 üzerinden hesaplanan diploma notu 5 ile çarpılarak Ortaöğretim Başarı Puanına (OBP) oluşturulmaktadır. Dolayısıyla en düşük diploma notu olan 50 için OBP 250, en yüksek 100 olan diploma notu için de OBP 500 olmaktadır. Diploma notu 50nin altında olan adayların diploma notları da 50 olarak değerlendirilmektedir.

İlk yorumu siz yapın !
resim

GÜNCEL SORULAR VE CEVAPLAR

Sürekli güncellenen içeriği ile kendini daima yeni tutabilen sınav siteniz sorubak.com
resim

EN GÜNCEL EĞİTİM HABERLERİ

Eğitim alanında ki en güncel haberlere anında erişim sağlayabilirsiniz.
resim

KULLANICI DOSTU ARAYÜZ

Web sitemizde yer alan içeriklere kolay ulaşabilmeniz için arayüzü özenle tasarladık.
resim

GÜNCEL SORULAR VE CEVAPLAR

Sorubak.com olarak tüm sınavlar hakkında detaylı bilgileri web sitemize özenle ekliyoruz.