YGS öncesi önemli tavsiyeler,öneriler

YGS sınavına az bir süre kala ne yapılmalı?
- Bol bol konu tekrarları yapmaya başlayın, önceki aylarda çalışmış olduğunuz konularla ilgili testler çözüp, ne durumda olduğunuz görün.
- Deneme sınavı çözmeye yavaş yavaş başlayın, deneme sınavlarıyla pratik yapmış ve eksikleriniz varsa tespit etmiş olacaksınız.
- Deneme sınavlarında yapılan yanlışlara göre çalışmalarınızı yönlendirin, yani daha çok hangi konularda ve hangi soru tarzlarında yanlış yapıyorsanız ona göre çalışın. Bu dönemde nokta atışı yapmanız lazım. Çalışmalarınız eksiklerinize göre olmalıdır.
- Sınav stratejinizi iyice netleştirin, sınava hangi testten başlıyorsunuz, hangi testi ortalama ne kadar sürede bitiriyorsunuz, bu durumun netleşmesi gerekmektedir.
- Geçmiş yılların sınav sorularını işlediğiniz konulara paralel olarak çözün. Önceki yıllarda sorulmuş sorular, bu yıl çıkacak soruların habercisidir. Hangi konulardan ne tip sorular sorulduğunu bilmeniz size fayda sağlayacaktır.
- Küçük kağıtlara notlar almayı alışkanlık haline getirin. Unuttuğunuz bir formül, hatırlamakta zorlandığınız bir tanım ya da sürekli karıştırdığınız bir anlaşma maddeleri olabilir. Bunları küçük kağıtlara not alırsanız; serviste, okulda, yolda ve hatta yatarken bile bakma şansınız olacaktır.
- Farklı kaynaklardan bol soru çözerek farklı soru tiplerini görmeye çalışın.
- Beslenmenize ve uyku düzeninize önem verin.
- İşe olumlu bakın, olumlu düşünün (olumsuz fikre kapılmayın, kendinize güveniniz tam olsun).
- Bu dönemlerin kritik önemi vardır. Bu zamana kadar ki çalışmalarınız ne olursa olsun bundan sonraki hamleleriniz daha da önemlidir.
- Çalışma temponuzu düşürmemek için zamanınızı daha verimli kullanmaya çalışın.

NE ZAMAN?

Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Ne Zaman
Haber Kategori
Haber

SON HABERLER