YGS iptal olursa ne olacak?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, hatalı ALES kitapçıkları nedeniyle sınava katılamayan adaylara gönderdiği mektupta, ÖSYM Yönetim Kurulu gereken işlemi yapacak diyerek, kopya ve şifreleme iddialarıyla gündeme gelen KPSS ve YGSnin ardından başlatılan soruşturmalara bir yenisinin ekleneceğine işaret etti...

YGS sonuçlarını açıklamak için, sınavda şifreyle kopya çekildiği iddiasını soruşturan savcılığın kararını bekleyen ÖSYM, iptale yönelik çıkacak bir sonuca karşı B planı hazırladı. YGSnin iptal olması durumunda LYSyle birleştirilerek bu yıla özgü tek sınav yapılacağı öğrenildi.

‘Mahkeme karar verir

YGSnin iptali istemiyle dava açan öğrencinin avukatı Ahmet Gürol Şağban ise iptale savcılığın değil Ankara 7. İdare Mahkemesinin karar vereceğini belirterek, ÖSYMye savunma için 15 gün süre tanınmıştı ama bunun için 15. gün beklenmemeli dedi.

Alınan bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Şadan Sakınan, şifreleme sistemini elde edenlerin sınavda kopya çektiği iddiası çerçevesinde dava açılmasına gerek görürse YGS iptal edilecek.

ABBAS GÜÇLÜ

NE ZAMAN?

Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Ne Zaman
Haber Kategori
Haber

SON HABERLER