Tevfik İleri Anadolu Lisesi

Rize / Merkez

Tevfik İleri Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 2
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 92.5005
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Tevfik İleri Anadolu Lisesi Rize ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Tevfik İleri Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Tevfik İleri Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.5005".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
92.5005
2021
92.7948
2020
91.8560
Tevfik İleri Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Tevfik İleri Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Tevfik İleri Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Yabancı Dil Ağırlıklı Liselerin Anadolu Liselerine dönüştürülmesi sonucunda 2005- 2006 öğretim yılında geçici bina olarak Rize Fener Lisesi bünyesinde açılmıştır. 2005- 2006 öğretim yılında Çay Anadolu Lisesi ismiyle açılan okulumuz, 04.01.2007 tarihinden itibaren Vakıflar Bankası T.A.O. tarafından Gülbahar Mahallesi' nde yaptırılan yeni binasında eğitim-öğretime başlamış, okulun adı 2006- 2007 öğretim yılı 2. döneminden itibaren Tevfik İleri Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.
2015 Yılı Mezunlarımızdan Üniversiteye yerleşen öğrencilerimize üstün başarılar temenni ederken, yerleşemeyen veya tercihte bulunmayan öğrencilerimizin gelecek yıl arzuladıkları bölümlere yerleşmelerini temenni ederiz. 21 Mühendislik fakültesi, 8 Hukuk, 7 Öğretmenlik, 1 Mimarlık başta olmak üzere 87 öğrencimiz fakültelere yerleşti. Tercih etmeyen pek çok öğrenciye rağmen okul yerleşme başarısı %65,4 olarak gerçekleşti.

Tevfik İleri Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tevfik İleri Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Gülbahar Mahallesi 2 Nolu Kartal Sokak No3 53100 Merkez/RİZE

Tel: 04642147789

Fax: 04642147779

web: https://rtial.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Tevfik İleri Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[sevda]

ARKADASLAR OKUL COK GUZEL KESİNLİKLE GELİN KUZENİM ORADA OKUYOR. HOCALAR COK İYİ OZELLİKLE ARİF HOCA. KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE HARİKA OKUL

2022-06-26 22:39
 
0
 
0
[Veli anne]

90 kusur ortalamayla öğrenci aliyirmusunuz

2022-06-24 20:19
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 3

Ali Metin Kazancı Rize Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Necat Sağbaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Çayeli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Şehit Cavit Köroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Tevfik İleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Tevfik İleri Anadolu Lisesi kaç puan 2023 92.5005
Tevfik İleri Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Tevfik İleri Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Tevfik İleri Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Tevfik İleri Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Tevfik İleri Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tevfik İleri Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Tevfik İleri Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://rtial.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Tevfik İleri Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Tevfik İleri Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Tevfik İleri Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tevfik İleri Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız