Tevfik İleri Anadolu Lisesi

Rize / Merkez

Tevfik İleri Anadolu Lisesi
 • Tevfik İleri Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Rize
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 92.7948
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Tevfik İleri Anadolu Lisesi Rize ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Tevfik İleri Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Tevfik İleri Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.7948". Tevfik İleri Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Tevfik İleri Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Yabancı Dil Ağırlıklı Liselerin Anadolu Liselerine dönüştürülmesi sonucunda 2005- 2006 öğretim yılında geçici bina olarak Rize Fener Lisesi bünyesinde açılmıştır. 2005- 2006 öğretim yılında Çay Anadolu Lisesi ismiyle açılan okulumuz, 04.01.2007 tarihinden itibaren Vakıflar Bankası T.A.O. tarafından Gülbahar Mahallesi' nde yaptırılan yeni binasında eğitim-öğretime başlamış, okulun adı 2006- 2007 öğretim yılı 2. döneminden itibaren Tevfik İleri Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.
2015 Yılı Mezunlarımızdan Üniversiteye yerleşen öğrencilerimize üstün başarılar temenni ederken, yerleşemeyen veya tercihte bulunmayan öğrencilerimizin gelecek yıl arzuladıkları bölümlere yerleşmelerini temenni ederiz. 21 Mühendislik fakültesi, 8 Hukuk, 7 Öğretmenlik, 1 Mimarlık başta olmak üzere 87 öğrencimiz fakültelere yerleşti. Tercih etmeyen pek çok öğrenciye rağmen okul yerleşme başarısı %65,4 olarak gerçekleşti.

Tevfik İleri Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tevfik İleri Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Gülbahar Mahallesi 2 Nolu Kartal Sokak No3 53100 Merkez/RİZE

Tel: 04642147789

Fax: 04642147779

web: https://rtial.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Tevfik İleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Rize Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Ahmet Hamdi-Nurzan İshakoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Rize Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Ali Metin Kazancı Rize Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Çay Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tevfik İleri Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Tevfik İleri Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://rtial.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Tevfik İleri Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Tevfik İleri Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Tevfik İleri Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tevfik İleri Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız