Tevfik İleri Anadolu Lisesi

Rize / Merkez

Tevfik İleri Anadolu Lisesi
 • Tevfik İleri Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Rize
İlçesi Merkez
Başarı Puanı (OBP) 91.8560
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Tevfik İleri Anadolu Lisesi Rize ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Tevfik İleri Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Tevfik İleri Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Tevfik İleri Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Yabancı Dil Ağırlıklı Liselerin Anadolu Liselerine dönüştürülmesi sonucunda 2005- 2006 öğretim yılında geçici bina olarak Rize Fener Lisesi bünyesinde açılmıştır. 2005- 2006 öğretim yılında Çay Anadolu Lisesi ismiyle açılan okulumuz, 04.01.2007 tarihinden itibaren Vakıflar Bankası T.A.O. tarafından Gülbahar Mahallesi' nde yaptırılan yeni binasında eğitim-öğretime başlamış, okulun adı 2006- 2007 öğretim yılı 2. döneminden itibaren Tevfik İleri Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Rize'nin sakin ve seçkin bir mahallesinde, sosyo-ekonomik ve kültürel açıdan nispeten yüksek bir çevrede, yöresel mimari estetikle inşa edilmiş modern bir binada faaliyet gösteren okulumuz ilk açıldığı günden beri yükselen grafiğiyle göz doldurmaktadır. Okulumuz merkezi sınavla öğrenci aldığından her yıl yükselen taban puanımız bu durumun açık ve somut bir göstergesi sayılmalıdır. Okulumuz sahip olduğu fiziki ve teknolojik imkanlar, güçlü kadro yapısı ve bulunduğu çevre özellikleriyle 2005 yılından beri Rize'nin parlayan yıldızı olmaya devam etmektedir.

VİZYON Okulumuzu ilimizde ve bölgemizde Anadolu Liseleri arasında bir tercih sebebi, her yıl artan kalitede öğrenci alan bir cazibe merkezi ve mensubu olmaktan gurur duyulan güçlü bir marka ve saygın bir eğitim kurumu yapmaktır.

MİSYON Tüm öğrencilerimizi ilgi ve kabiliyetleri ölçüsünde hayata ve yüksek öğretime en iyi şekilde hazırlamaktır.

BAŞARILAR -2006-2007 Öğretim Yılında "Beyaz Bayrak" almaya hak kazandık.-2010-2011 Öğretim yılında Satranç il turnuvasında okulumuz öğrencisi Berk Kemal GÜNER İL BİRİNCİSİ oldu. -2010-2011 Öğretim yılında Satranç il turnuvasında okulumuz öğrencisi Berk Kemal GÜNER İL BİRİNCİSİ oldu. -2011- 2012 Öğretim yılında Rize'de yapılan Satranç Turnuvasında okulumuz öğrencisi Burak Uzun İL BİRİNCİSİ oldu. 2011-2012 Öğretim yılında Fun and Maths, Let's Sing E-Twinning Hmyn ve Regional Traditional Folk Songs adlı E-Twinning projelerimiz "Avrupa Kalite Belgesi" almaya hak kazandı. 2012-2013 Öğretim yılında "Öğretmen" konulu kompozisyon yarışmasında okulumuz öğrencisi Nida SAK İL BİRİNCİSİ oldu. 2012-2013 Öğretim yılında Basketbol il turnuvasında kız basketbol takımımız İL BİRİNCİSİ oldu. başarı
 • Öğretmen Sayısı : 44
 • Öğrenci Sayısı : 572
 • Öğretim Şekli : Gündüzlü-Tekli
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 11 ve 12.Sınıflar:08:30-15:00 9 ve 10.Sınıflar:08:30-15:50
 • Derslik Sayısı : 24
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
Rize Tevfik İleri Anadolu Lisesi bugün 22 şubede 572 öğrenci, 3 yönetici, 41 öğretmen, 1 görevlendirme memur ve 6 yardımcı hizmetler personeli ile eğitim-öğretimi sürdürmektedir.

1)Binanın Özellikleri Binamız betonarme olarak inşa edilmiş olmasına rağmen dış cephesinde yöresel mimari estetiği yansıtan ahşap ve taş işleme kullanılmıştır. Binamız 1800 metrekare bir alanda zemin kat üzerine 3 (üç) katlıdır. Doğalgaz kombi sistemiyle ısıtılmakta olup elektrik ile aydınlatılmaktadır.

2)Derslikler Okulumuzda şu anda 24 ( yirmidört) adet derslik mevcuttur. Dersliklerimizin Zemin Kat orta bölümde bulunanlar diğer dersliklerimize oranla daha küçüktür. Fatih Projesi kapsamında dersliklerimizin tümüne, Labaratuar ve öğretmenler odası dahil toplam 28 etkileşimli tahta kurulumu yapılmıştır.

3) Kütüphane Durumu Okulumuzda 2244 adet kayıtlı kitaba sahip bir kütüphanemiz bulunmakta olup ihtiyacı karşılamaktadır. Kütüphanemizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaöğretim için tavsiye edilen 100 Temel Eser mevcuttur. Öğrencilerimizin kütüphanemize ilgisi oldukça yüksek olup; kitap ve kütüphane işleri Kütüphanecilik Kulübümüz tarafından yürütülmektedir. Her yıl yeni çıkan kitaplar kütüphanemize kazandırılmaya çalışılmaktadır.

4) Laboratuar ve BT Sınıfı Durumu Okulumuzda şu anda 2 ( iki ) adet laboratuarımız, 1(bir) adet de BT sınıfımız mevcuttur. Laboratuarlarımızın tamamına Fatih Projesi kapsamında akıllı tahta kurulumu yapılmıştır.

5)Depo ve Arşiv Durumu Okulumuzda bir (1) adet arşiv odası, 1 (bir) adet depo mevcuttur.

6)Spor Salonu Durumu Öğrencilerimizin ders dışı zamanlarında basketbol, voleybol ve masa tenisi oynayabilecekleri, ayrıca olumsuz hava koşullarında Beden Eğitimi derslerini yapmak için bağımsız bir spor salonumuz mevcuttur.

7)İdare Odaları Okulumuzda bir müdür odası, iki müdür yardımcısı odası, memur odası ve iki öğretmenler odası bulunmaktadır. İdari odalarımızın tamamında kesintisiz internet bağlantılı bilgisayarlar ve başta lazer yazıcılar olmak üzere çevre birimleri mevcut olup donatım yönünden standartlara uygun seviyededir.

8)Rehberlik Servisi Okulumuzda öğrenci ve velilere rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetlerinin verildiği 2 (iki) adet Rehberlik Servisi mevcuttur.

9)Diğer Sosyal Faaliyetler İçin Ayrılmış Olan Yerler Okulumuzda bir adet çok amaçlı salonumuz mevcut olmakla birlikte konferans, seminer, toplantı, tiyatro, yarışma vb. sosyal-kültürel faaliyetleri gerçekleştirmeye uygun donanıma (sahne, koltuk,ses sistemi) sahip hale getirilmiştir.

10)Bahçenin Alanı Okulumuz 3600 metrekarelik bir bahçeyi kullanmaktadır. Bahçemizin dış ihata duvarı bulunduğu ve arka bahçe kapısı otomatik raylı sisteme sahip olduğundan kontrol ve güvenliği sağlamaktadır. Bahçe giriş kapısında nöbetçi kulübesi ya da özel güvenlik görevlisi bulunmamaktadır. Okulun bahçesinde yeşil alan için ayrılan kısımda çimlendirme ve ağaçlandırma çalışması yapılmıştır.

11) Teknolojik Alt Yapı: Okulumuzda 1 adet BT sınıfı mevcuttur. Tüm idari birimlerde ve öğretmenler odası, kütüphane, rehberlik servisi gibi bölümlerde bilgisayar, yazıcı ve internet erişimi bulunmaktadır. Okulumuzda 3 adet çok fonksiyonlu fotokopi makinesi, 1 dökuman kamera ve baskı makinemiz bulunmaktadır. Okulumuzun içinde ve dışında kablosuz ses yayın sistemi bulunmaktadır.

2016 Üniversite Yerleştirme Sonuçlarına göre: 80 Öğrencimiz yerleşti. 1 Tıp, 5 Hukuk, 29 Mühendislik, 11 öğretmenlik olmak üzere farklı alanlarda üniversiteleri kazanma başarısı gösterdiler 2015 Yılı Mezunlarımızdan Üniversiteye yerleşen öğrencilerimize üstün başarılar temenni ederken, yerleşemeyen veya tercihte bulunmayan öğrencilerimizin gelecek yıl arzuladıkları bölümlere yerleşmelerini temenni ederiz. 21 Mühendislik fakültesi, 8 Hukuk, 7 Öğretmenlik, 1 Mimarlık başta olmak üzere 87 öğrencimiz fakültelere yerleşti.Tercih etmeyen pek çok öğrenciye rağmen okul yerleşme başarısı %65,4 olarak gerçekleşti.

Tevfik İleri Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tevfik İleri Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Gülbahar Mahallesi 2 Nolu Kartal Sokak No3 53020 Merkez RİZE

Tel: 04642147789

Fax: 04642147779

web: http://rtial.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Tevfik İleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Rize Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Ahmet Hamdi-Nurzan İshakoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Ardeşen Kanuni Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Şehit Cavit Köroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tevfik İleri Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Tevfik İleri Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://rtial.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Tevfik İleri Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Tevfik İleri Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Tevfik İleri Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tevfik İleri Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız