Rize Sosyal Bilimler Lisesi

Rize / Merkez

Rize Sosyal Bilimler Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 395.7445
Güncel Yüzdelik Dilimi 13.78
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 5 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Rize Sosyal Bilimler Lisesi Rize ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Rize Sosyal Bilimler Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Rize Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Rize Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Rize Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 395.7445 13.78
2018 319.8357 15.43
2017 443.7338 18.69
2009 yılında eğitim-öğretime başlamıştır.

Okul binamız İlköğretim Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılmıştır. Okulumuz pansiyon ve spor salonu ise Türk Telekom A.Ş. tarafından yaptırılmıştır.

Okulumuz il merkezine 7 km mesafede Pazarköy mevkiindedir. Hazırlık + 4 yıl olmak üzere 5 yıl eğitim, dileyen öğrencilere Uluslararası Bakalorya Diploması verilmektedir.

Sosyal Bilimler Liselerine her yıl alınacak öğrenci 3 sınıftan, bir sınıftaki öğrenci sayısı ise 26´dan fazla olamaz.

Okulumuz Sosyal Bilimler Liseleri statüsünde sınavla öğrenci alan bir okul olup 9. sınıf öncesinde hazırlık sınıfının bulunması ve 5 yıllık eğitim süresiyle diğer eğitim kurumlarından farklılık göstermektedir.

Okulun eğitim öğretim programlarının geliştirilmesini, öğretmenlerin hizmet içi eğitimde yetiştirilmesini, eğitim altyapısının iyileştirilmesini, seminer ve projelerin nitelik yönünden geliştirilmesini sağlamak amacıyla bakanlıkla iş birliği içinde çalışmak üzere üniversite öğretim üyelerinden oluşan Bilim Danışma Gurubu oluşturulmuştur.

VİZYON Türkiye´nin akademik açıdan en başarılı Sosyal Bilimler Liseleri arasına girmek.

MİSYON Öğrencilerimizin Edebiyat ve Sosyal Bilimler alanlarında üstün nitelikli, bilim adamları olarak yetişmesini sağlamak.

okul
 • Öğretmen Sayısı : 21
 • Öğrenci Sayısı : 221
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08.30-12.00 -- 13.00-16.30
 • Derslik Sayısı : 16
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
2015 LYS de üç öğrencimiz TS-2 puan türünde Türkiye 142´ncisi,Türkiye 575´ncisi;TS-1 puan türünde ise Türkiye 700´üncüsü olarak büyük bir başarıya imza atmışlardır. Ayrıca ilk 10 binde 9, ilk 18 binde 16 öğrencimiz yer almıştır
okul
 • Tel (464)2343686
 • Fax 4642343688
Pazarköy Köyü 53100 RİZE
  http://rizesbl.meb.k12.tr
Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Rize Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Rize Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Rize Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2020 , Rize Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Rize Sosyal Bilimler Lisesi yorumları

Ayrıca Rize Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Rize Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Rize Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Rize Sosyal Bilimler Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum