Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
(464)2343686
4642343688
Adres Pazarköy Köyü 53100 RİZE
MEB logo Rize / Merkez
Rize Sosyal Bilimler Lisesi

http://rizesbl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 319.8357
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Rize Sosyal Bilimler Lisesi Rize ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Rize Sosyal Bilimler Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Rize Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Rize Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Rize Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Rize Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Rize Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Rize Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 319.8357 -
2017 Rize Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 443.7338 18.6900
2016 Rize Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı
427.5252 13.7900

2009 yılında eğitim-öğretime başlamıştır.

Okul binamız İlköğretim Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılmıştır. Okulumuz pansiyon ve spor salonu ise Türk Telekom A.Ş. tarafından yaptırılmıştır.

Okulumuz il merkezine 7 km mesafede Pazarköy mevkiindedir. Hazırlık + 4 yıl olmak üzere 5 yıl eğitim, dileyen öğrencilere Uluslararası Bakalorya Diploması verilmektedir.

Sosyal Bilimler Liselerine her yıl alınacak öğrenci 3 sınıftan, bir sınıftaki öğrenci sayısı ise 26´dan fazla olamaz.

Okulumuz Sosyal Bilimler Liseleri statüsünde sınavla öğrenci alan bir okul olup 9. sınıf öncesinde hazırlık sınıfının bulunması ve 5 yıllık eğitim süresiyle diğer eğitim kurumlarından farklılık göstermektedir.

Okulun eğitim öğretim programlarının geliştirilmesini, öğretmenlerin hizmet içi eğitimde yetiştirilmesini, eğitim altyapısının iyileştirilmesini, seminer ve projelerin nitelik yönünden geliştirilmesini sağlamak amacıyla bakanlıkla iş birliği içinde çalışmak üzere üniversite öğretim üyelerinden oluşan Bilim Danışma Gurubu oluşturulmuştur.

VİZYON Türkiye´nin akademik açıdan en başarılı Sosyal Bilimler Liseleri arasına girmek.

MİSYON Öğrencilerimizin Edebiyat ve Sosyal Bilimler alanlarında üstün nitelikli, bilim adamları olarak yetişmesini sağlamak.

okul
  • Öğretmen Sayısı : 21
  • Öğrenci Sayısı : 221
  • Öğretim Şekli : Normal
  • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08.30-12.00 -- 13.00-16.30
  • Derslik Sayısı : 16
  • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
  • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
  • Spor Salonu : 1
  • Yemekhane : 1
  • Kütüphane : 1
2015 LYS de üç öğrencimiz TS-2 puan türünde Türkiye 142´ncisi,Türkiye 575´ncisi;TS-1 puan türünde ise Türkiye 700´üncüsü olarak büyük bir başarıya imza atmışlardır. Ayrıca ilk 10 binde 9, ilk 18 binde 16 öğrencimiz yer almıştır
okul

Rize Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Rize Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Rize Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Rize Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, Rize Sosyal Bilimler Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: (464)2343686
Okulun Faxı: 4642343688
Okulun Adresi: Pazarköy Köyü 53100 RİZE

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Rize Rize Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Rize Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Rize Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Rize Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2019 , Rize Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Rize Sosyal Bilimler Lisesi yorumları, Rize Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Rize Sosyal Bilimler Lisesi nerede?, Rize Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Rize Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Rize Sosyal Bilimler Lisesi adresi, Rize Sosyal Bilimler Lisesi başarıları, Rize Sosyal Bilimler Lisesi Rize, Merkez Rize Sosyal Bilimler Lisesi

google+ google+ google+