Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Gaziantep / ŞehitKamil

Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Taban Puanı 292.8688
Yüzdelik Dilimi 29.57
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla

Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gaziantep ili ŞehitKamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi - Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 292.8688 29.57
2020 330.4026 25.76
2019 332.9752 32.04
2018 263.8632 33.39
2017 290.8253 -
Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
30
2020
34
2019
30
2018
30
Okulumuz ; Gaziantep tekstil imalatının öncülüğünü yapmış, Hacı Sani Konukoğlu tarafından özel proje çizilerek şehrin merkezinde 100. Yıl Atatürk Kültür Parkına hakim alanda 1993 yılında yapıma başlanmış 1000 öğrenci kapasiteli okul, 1996-1997 öğretim yılında Anadolu Meslek Lisesi, Dokuma, İplik, Konfeksiyon ve Boya- Apre bölümleri ile, Endüstri Meslek Lisesi ise; Bilgisayar, Elektrik, Elektronik, Dokuma, İplik, Boya-Apre bölümleri ile Sanko Şirketler grubu tarafından faaliyete geçirilmiştir.

1998-1999 Öğretim yılında Anadolu Teknik Lisesinin Otomatik kumanda bölümü açılmıştır. 1999-2000 Yılında Teknik Lise Bilgisayar Bölümü ile açılmıştır. Okulumuzda 20 dershane, 15 atölye, 2 labaratuvar, idari birimler ve yemekhane bulunmaktadır. İki bloktan oluşan binalarda birbirlerine geçişler sağlanmaktadır.

İSMİN VERİLİŞ AMACI Okulumuz ismini, binayı yaptıran ve eğitim öğretim için bağışlayan merhum H. Sani KONUKOĞLU' nun adından almıştır.

VİZYON Türkiye 'de Meslek Liseleri arasında ÖSYM puan ortalamasının üzerinde olan, beceri yarışmalarında ilk üçe giren, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde ön plana çıkan, okulda bulunan bölümleri ile özel sektöre rehberlik yapan, teknolojik gelişmeleri ilk önce alan ve uygulayan, öğrencileri son sınıfta iken iş teklifi alan Ülkemize ve Gaziantep sanayisine nitelikli teknik eleman yetiştiren 21. Yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilen teknik elemanların yetiştiği bir mesleki eğitim kurumu haline getirmektir.

ALANLARIMIZ
 • Bilişim Teknolojileri Alanı
 • Elektrik Elektronik Teknolojileri Alanı
 • Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri
 • Tekstil Teknolojisi
 • Giyim üretim teknolojisi
MİSYON Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı insan haklarına saygılı, özgür ve demokratik düşünen, vatanını ve milletini seven, öğrenmeye istekli Mesleğini benimseyen ve geliştiren, Milli Eğitim Temel Kanunu ' nun ; Türk Milli Eğitimi'nin Amaçları ve Temel İlkeleri ile Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin Amaç ve Görevler bölümlerinde belirlenen ilkeler doğrultusunda, Ortaöğretim ve Meslek Eğitiminin bir parçası olarak okullarımızdaki branşlarla bilgili, yetenekli ve teknolojik olarak sanayiye yön veren insanlar yetiştirmek. Branşlarında Mesleki Eğitimi kavratarak sanayinin ihtiyacı olan kalifiye teknik elemanlar yetiştirmek ve yetenekli öğrencileri Yüksek öğretime hazırlamak.
 • Öğretmen Sayısı : 103
 • Öğrenci Sayısı : 1660
 • Öğretim Şekli : İkili Eğitim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 07:30 ve 21:00
 • Derslik Sayısı : 21
 • Atölye-İşlik Sayısı : 14
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 2
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1

Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Değirmiçem Mahallesi Mehmet Emin Kılıçkale Caddesi No13 YüzüncüYıl Parkı Karşısı ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP

Tel: 0 342 220 68 29

Fax: 0 342 230 82 24

web: http://hskeml.meb.k12.tr

Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[dhtrytry5t]

bu okuul hakkında neden birşey yok yani yorum

2020-07-20 12:47
 
0
 
0
[Janset]

Acaba bu okul güzel midir bilen varmı

2018-07-30 16:25
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 17

Binbaşı Dündar Taşer Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Hacı Sani Konukoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Şahinbey Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Mehmet Nurettin Horoz Lojistik Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Hacı Sani Konukoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Mehmet Rüştü Uzel Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kaç puan 2022 292.8688
Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Merkezi/Yerel
Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://hskeml.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız