Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 7
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu 32848
Kontenjan Sayısı 68
Okulun Taban Puanı 377.1676
Güncel Yüzdelik Dilimi 18.20
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gaziantep ili Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

 • Sağlık Hizmetleri Alanı
Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 377.1676 18.20
2018 306.4970 18.97
2017 403.9365 -
2016 383.5460 24.60
2015 395.0067 83.78
2003 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından binanın 1. ve 2. katlarının bakımı ve onarımı, 2005 yılında ise 3. ve 4. katlarının tamir ve onarımı yaptırılarak okulun tamamı eğitim ve öğretime açılmıştır.

2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında Ebelik bölümü kapatılarak Anestezi ve Laboratuar Teknisyenliği, 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında ise Diş Teknisyenliği ve Hemşirelik bölümleri açılmıştır.

Alanlarımız:
 1. Hemşirelik Alanı
 2. Anestezi ve reanimasyon alanı
 3. Anestezi teknisyenliği alanı
 4. Acil Tıp Teknisyeni Alanı
 5. Sağlık Hizmeti Alanı
Laboratuar Teknisyenliği bölümü mezunlarımızın istihdamında yaşanılan sıkıntılardan dolayı, 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılından itibaren bu bölüme öğrenci kontenjanı girilmemiştir.Amacımız sadece mezun vermek değil, mezun öğrencilerimizin istihdam edilmesini de sağlamak olduğundan, mezun takiplerimizin sonucunda elde edilen verileri değerlendirerek önlemler almaktayız.

Okulumuz 2012-2013 Eğitim-öğretim yılında yeni binasına taşınmış ve eğitim-öğretim faaliyetlerine yeni binasında devam etmektedir.

VİZYON : Sağlıklı bir gelecek için ninelikli sağlık elemanı yetiştirmek

MİSYON : Sağlık kuruluşlarına bilimsel düşünme ve sorun çözme yeteneği gelişmiş, akılcı ve nitelikli sağlık elemanı yetiştirmek.

 • Öğretmen : 59
 • Öğrenci : 767
 • Derslik : 24
 • BT Sınıfı : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Atölye-İşlik : 6
Adres

Küçük Kızılhisar Mahallesi 104041 Nolu Cadde

Telefon

03422301480

Fax

03422310390

web

http://dundartaserasml.meb.k12.tr

Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 7 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2020

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2020

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız