Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Gaziantep / Şahinbey

Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 13
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Kontenjanı 30
Okulun Taban Puanı 350.2269
Güncel Yüzdelik Dilimi 19.57
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Bu Lise Sağlık Hizmetleri Alanında eğitim vermektedir.

Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gaziantep ili Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz
 • Sağlık Hizmetleri Alanı
Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 350.2269 19.57
2019 377.1676 18.20
2018 306.4970 18.97
2017 403.9365 -
2016 383.5460 24.60
2003 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından binanın 1. ve 2. katlarının bakımı ve onarımı, 2005 yılında ise 3. ve 4. katlarının tamir ve onarımı yaptırılarak okulun tamamı eğitim ve öğretime açılmıştır.

2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında Ebelik bölümü kapatılarak Anestezi ve Laboratuar Teknisyenliği, 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında ise Diş Teknisyenliği ve Hemşirelik bölümleri açılmıştır.

Alanlarımız:
 1. Hemşirelik Alanı
 2. Anestezi ve reanimasyon alanı
 3. Anestezi teknisyenliği alanı
 4. Acil Tıp Teknisyeni Alanı
 5. Sağlık Hizmeti Alanı
Laboratuar Teknisyenliği bölümü mezunlarımızın istihdamında yaşanılan sıkıntılardan dolayı, 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılından itibaren bu bölüme öğrenci kontenjanı girilmemiştir.Amacımız sadece mezun vermek değil, mezun öğrencilerimizin istihdam edilmesini de sağlamak olduğundan, mezun takiplerimizin sonucunda elde edilen verileri değerlendirerek önlemler almaktayız.

Okulumuz 2012-2013 Eğitim-öğretim yılında yeni binasına taşınmış ve eğitim-öğretim faaliyetlerine yeni binasında devam etmektedir.

VİZYON : Sağlıklı bir gelecek için ninelikli sağlık elemanı yetiştirmek

MİSYON : Sağlık kuruluşlarına bilimsel düşünme ve sorun çözme yeteneği gelişmiş, akılcı ve nitelikli sağlık elemanı yetiştirmek.

 • Öğretmen : 59
 • Öğrenci : 767
 • Derslik : 24
 • BT Sınıfı : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Atölye-İşlik : 6

Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Küçük Kızılhisar Mahallesi 104041 Nolu Cadde

Tel: 03422301480

Fax: 03422310390

web: http://dundartaserasml.meb.k12.tr

Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 13 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 13

Binbaşı Dündar Taşer Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Hacı Sani Konukoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Şahinbey Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Hacı Sani Konukoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Kanuni Sultan Süleyman Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Mehmet Nurettin Horoz Lojistik Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://dundartaserasml.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız