Metin Koloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Elazığ / Merkez

Metin Koloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Metin Koloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 20
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Elazığ
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 87.1743
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla
Bu Lise Sağlık Hizmetleri Alanında eğitim vermektedir.

Metin Koloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elazığ ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Metin Koloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Metin Koloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "87.1743". Metin Koloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Metin Koloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz 1990 yılında bir müdür ve dört öğretmen işbirliği ile Elazığ Cüzzam Hastanesi ek binasında 40 öğrenci ile eğitimine başlamıştır. Daha önce Sağlık Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren okulumuz Mart 2006'dan itibaren Milli Eğitim Bakanlığı´na bağlı olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2007 yılında okulumuz eski Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nihat Büyükbaş´ın üstün çabaları neticesinde Ataşehir Mahallesi Dervişler Sokakta tek blok üzerine 4 katlı olarak kurulan okul binasına taşınmıştır.

Alanlarımız:

 1. Acil Tıp Teknisyenliği
 2. Anestezi ve Reanimasyon
 3. Hemşirelik
 4. Tıbbı Laboratuvar Teknisyenliği
 5. Tıbbı Sekreterlik
 6. Hemşire Yardımcılığı
 7. Ebe Yardımcılığı
 8. Sağlık Bakım Teknisyenliği

Okulumuz Okul Müdürü Ahmet Turan ÖZDEMİR yönetiminde 1 Müdür Baş Yardımcısı,3 müdür yardımcısı,27 meslek dersleri öğretmeni,37 kültür dersleri öğretmeni,2 memur,9 personel,6 alanda 652 öğrencisiyle eğitim-öğretime devam etmektedir.

Okulumuz 2011-2012 eğitim öğretim yılından itibaren ilimiz hayırsever iş adamlarından Naci KOLOĞLU´nun yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Kolin İnş. Turizm Tic. A.Ş. tarafından Fırat Tıp Merkezi yanında inşa edilen toplam 6 bloktan oluşan ,okul binası,kız öğrenci yurdu,yemekhaneden müteşekkil olan ,23 adet derslik,5 adet özel derslik,1 adet BT Sınıfı ,1 adet çok amaçlı oda,revir,doktor,hemşire odaları ve engelli öğrenci odalarını bünyesinde barındıran yeni hizmet binasında faaliyetine devam etmektedir.

Vizyon Okulumuzun vizyonu Türk Milli Eğitim Sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda; bilimsel çalışmalar yapan, sağlık kesiminin aradığı nitelikte bilgiye beceriye ve ahlaka sahip öğrencilerin yetiştirilebileceği seçkin bir okul olmaktır.

Misyon Çağdaş eğitim metotları ve yaklaşımları ışığında; cumhuriyetimizin temel değerlerine ve milli değerlere yürekten bağlı kamu ve özel sektörde ihtiyacı karşılayacak birikime sahip, kendine güveni tam, gelişmelere açık, meslek ahlakına, milli, manevi ve insani değerlere sahip, içinde bulunduğu topluma karşı sorumlu, sağlıklı toplum için çalışan sağlık personeli yetiştirmektir.

Başarılar Öğrencilerimizin Kamu Personeli Seçme Sınavı´nda kendi alanlarında kadroya yerleşme oranı yaklaşık %80 ´dir.Ayrıca Sınavsız Geçiş yoluyla alanlarıyla ilgili bölümlere yerleşebilmektedirler.

 • Öğretmen :55
 • Öğrenci :840
 • Derslik :29
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :5
 • Öğretim Şekli :Normal Öğretim
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08:00-16:50
 • Ulaşım Üniversite-Zafran belediye otobüsü ve minibüsleriyle ulaşılabilir
 • Yerleşim Yeri Fırat Tıp Merkezi Karşısı Taşkonak Tesisleri Arkası
 • İl/İlçe Merkezine UzaklıkŞehir merkezinde
140 yataklı kapasiteye sahip olan yurdumuz sadece kız öğrencilere hizmet vermektedir.Yurt binamız 5 kattan oluşmaktadır.Odalarımız 4 kişilik olup her katta öğrencilerin serbest zamanlarını geçirdiği,dinlendiği,ders çalıştığı kat ofislerimiz mevcuttur.

Etüt salonlarımız kütüphane tipi olup öğrencilerin sağlıklı,sessiz bir ortamda ders çalışmalarına olanak sağlayacak şekilde düzenlenmiştir.

Hafta sonlarında televizyon izleyecekleri,sohbet edecekleri ortamı yaratmak için ayrıca büyük bir salonumuz da mevcuttur.Öğrencilerimizin kitap okuyacakları mini bir kütüphane de bu salonumuzda mevcuttur.

Okulumuzun Yemekhanesi hijyenik ortamda hazırlanan lezzetli, taze yemeklerle öğrencilerimize hizmet vermektedir.Okul yemekhanemiz öğrencilerimizin sağlıklı ve dengeli beslenmesinde önemli yer tutan hizmet birimimizdir.

Öğretmen,personel ve öğrenci arasında saygı ve sevginin hakim olduğu pansiyonumuzda öğrencilerimize evlerini aratmayacak bir ortam sunulmaktadır.

Metin Koloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Metin Koloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yeni Mahalle Renkli Sokak No 4 ELAZIĞ

Tel: 04242482862

Fax: 04242482861

web: http://metinkologlumtal.meb.k12.tr

Metin Koloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 20 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Napıcan]

Bakın arkadaşlar okulun öğretmen kadrosu muhteşem bölüm şaçmalıği var bide kültur dersleri çok zor yani sağlık meslek lisesi zor ona göre seçin ben seçtiğim için pişmanım ama artık iş işten geçti pişmanlığım dersler yüzünden okulla hiç bir alakası yok

2021-11-08 20:00
 
0
 
0
[Zerda]

Başarı puanı kaç? Acil yazın

2021-06-30 23:52
 
0
 
0
[Aksu21]

Kaç puan

2021-01-02 20:57
 
0
 
0
[Rümeysa ]

Benim ortaokul başarı puanın 81 acaba metin koloğlu lisesine nakil aldıra bilir mıyım 9. Sınıf çok gitmek istiyorum acil cevap yazar mısınız?🤔🤔

2020-08-22 12:24
 
0
 
0
[]

Nakil işlemlerinde okula gelebilirmiyim????

2019-03-26 17:31
 
0
 
0
[Büşra tnç]

2 dönem inşallah boş olur ki olursa bana ulaşın okul ortalamam 88 şuan sağlık okuyorum ama naklimi verecm koloğluna

2018-12-30 23:45
 
0
 
0
[Mülayim]

Pişman olursunuz gitmeyin bu okula diploma bile verilmiyor

2018-08-30 03:02
 
0
 
0
[Bilinmez]

PİŞMAN OLURSUNUZ

2018-08-30 03:00
 
0
 
0
[ramazn]

okulumu sevıyorum inşallah bu okulda başarılı bir öğrenci olurum


2018-08-27 13:34
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Kaya Karakaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 20

Metin Koloğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Harput Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Metin Koloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Metin Koloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://metinkologlumtal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Metin Koloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Metin Koloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Metin Koloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Metin Koloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız