Osmaniye İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Osmaniye / Merkez

Osmaniye İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Osmaniye İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 12
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Osmaniye
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 88.5363
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla
Bu Lise Sağlık Hizmetleri Alanında eğitim vermektedir.

Osmaniye İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Osmaniye ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Osmaniye İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Osmaniye İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "88.5363". Osmaniye İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Osmaniye İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Osmaniye İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Osmaniye İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Osmaniye İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Osmaniye İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Osmaniye İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Osmaniye İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Osmaniye İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Osmaniye İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 12 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[ACİL CEVAP LUTFEN]

arkadaslar ben bu okula yazıldım ama bazı duyumlarıma gore okulun önü kapalı ben bu okula devam etsem ılerde ne olur bunun ıstatıstıklerını bulamıyorum okulun önü kapalı dıyolar devam edım mı yoksa nakıl ısteyıp bır anadolu lısesıne mı gıdım ?

2021-09-18 11:59
 
0
 
0
[vtammdadma]

Okula kayıt ne zaman başlayi

2021-07-28 11:57
 
0
 
0
[Cevap]

Basari puanı

2021-07-08 12:41
 
0
 
0
[vtammdadma]

Okul Başarı Puanı

2021-07-03 11:29
 
0
 
0
[Rumuzsuz]

Obp?

2021-06-24 22:14
 
0
 
0
[adsız]

Başarı Puanı (OBP) Kaç?
erken cevap verir misiniz
TEŞEKKÜRLER

2021-05-31 21:59
 
0
 
0
[(OBP)]

Evet yaa Başarı Puanı (OBP) Kaç?
bende gelmek istiyorumda yardım edebilirmisiniz????
LÜTFEN

2021-04-05 20:41
 
0
 
0
[cevap verin lütfen]

BAŞARI PUANI (OBP) KAÇ? LÜTFEN CEVAP VERİRMİSİNİZ? JUIGYUGHGHGIYFTUKFGKFVK

2021-04-01 16:16
 
0
 
0
[cevap verirseniz seviniri]

Başarı Puanı (OBP) KAÇ?

2021-04-01 15:42
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 8

Osmaniye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Düziçi Çeaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Şehit Mustafa Can Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Kadirli Şehit Öğretmen Orhan Gök Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Adnan Oğuz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Osmaniye İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz