Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi

Sakarya / Ferizli

Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 2
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 65.6541
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi Sakarya ili Ferizli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "65.6541".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
65.6541
2021
75.7944
2020
69.8254
Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 05/07/2005 tarihli ve 7374 sayılı olurları ile "Ferizli Anadolu Lisesi" adı ile Ferizli Şehit Hakan Bayram Lisesinin binasında 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında eğitim-öğretime başladı.

Okul ve eklentilerinin inşaatı 2007 yılı Nisan ayına doğru tamamlandı. Okulun çevre duvarları Ferizli Belediyesi tarafından, çevre düzenlemesinin peyzaj çalışmaları Sakarya Valisi Sayın Hüseyin ATAK'ın katkıları ile gerçekleştirildi. Protokol gereğince İl Danışma kurulunun 16,03,2007 tarih ve 208 sayılı kararla ismi "Ferizli Anadolu Lisesi" olan okulun adı "Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi"ne dönüştürüldü.

VİZYON "UFUKTAKİ BAŞARIYI AVUCUNUZA GETİREN BİR KURUM OLMAK."

MİSYON Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda teknolojiyi yakından takip edip kendi kararlarını kendisi verebilen, evrensel değerlere sahip her zaman, her yerde tek çıkış yolunun daha çok çalışmak olduğunu bilen, sorumluluk sahibi, işini en iyi yapan, kişilikli, dürüst bireyler yetiştirmek.

BAŞARILAR 2013 Üniversiteyi kazanma başarılarımız: Tıp Fakültesi 1 Hukuk Fakültesi 1 2014 Üniversiteyi kazanma başarılarımız: 3 Hukuk Fakültesi ve diğerleri...

 • Öğretmen Sayısı : 26
 • Öğrenci Sayısı : 394
 • Öğretim Şekli : NORMAL ÖĞRETİM
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : DERS BAŞLAMA SAATİ: 8:40 DERS BİTİŞ SAATİ:15:45
 • Derslik Sayısı : 16
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : iL MERKEZİNE 26 KM, İLÇE MERKEZİNE 4 KM UZAKLIKTADIR
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2013-2014 Mezun:119= 65 Lisans 7 Ön Lisans
 • 2014-2015 Mezun:71= 54 Lisans 3 Ön Lisans
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 54,62
 • 2014-2015 76,05
2015 Yılında Okulumuzda öğrenim gören 71 öğrencieden 57 tanesi bir yükseköğretim kurumuna yerleşti. İncelemek için tıklayınız

Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kemal Paşa Mahallesi Vatan Caddesi Kalıcı Konutlar Karşısı 54110 FERİZLİ/SAKARYA

Tel: 2647811110

Fax: 2647811110

web: http://fikretismetaktekinal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Edanur hıra]

Seneye odayım bekle beni

2020-12-19 16:06
 
0
 
0
[Adem demirkır]

Seneye ordayım bekle beni

2020-01-01 18:33
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 3

Atike Hanım Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Tepekum Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Pamukova Akhisar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi kaç puan 2023 65.6541
Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://fikretismetaktekinal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ferizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız