Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi

Sakarya / Erenler

Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 1
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 72.1540
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi Sakarya ili Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "72.1540".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
72.1540
2021
79.3988
2020
73.5881
Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Vmckal öğrencisi]

Okuldan gerçekten çok memnunum... Okula ulaşım olsun, eğitim olsun, çevre olsun, disiplin olsun, faaliyetler olsun gerçekten çok yönlü ve müthiş bir okul. Yıllar geçtikçe de puanları kat ve kat artıyor... Yakın zamanda en iyi okullardan biri olucağına inaniyorum...

2018-01-18 13:45
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Serdivan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Adapazarı Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Kaynarca Şehit Ömer Akkuş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Hendek Orhangazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi kaç puan 2023 72.1540
Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz