Ali Dilmen Anadolu Lisesi

Sakarya / Erenler

Ali Dilmen Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 2
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 85.9004
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ali Dilmen Anadolu Lisesi Sakarya ili Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ali Dilmen Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ali Dilmen Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "85.9004".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
85.9004
2021
88.4020
2020
85.7985
Ali Dilmen Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Ali Dilmen Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Ali Dilmen Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Ali Dilmen Lisesi 1965-1966 Eğitim-Öğretim yılında Ali Dilmen Ortaokulu olarak eğitim ve öğretime başlamıştır. Ali Dilmen Ortaokulu 1969-1970 Eğitim-Öğretim yılında Ali Dilmen Lisesi olmuştur. 1971-1972 Eğitim-Öğretim yılında ise deneme lisesi olmuş ve Milli Eğitim Bakanlığı'nca gönderilen laboratuar araç ve gereçleriyle modern fen eğitimi programı uygulamaya başlamıştır.

2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında ise Anadolu lisesi statüsü alan Ali Dilmen Anadolu Lisesi ilk mezunlarını 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında vermiştir.

VİZYON : Her yönden nitelikli, sosyal, kültürel ve bilimsel altyapı ve donanıma sahip,en az bir yabancı dili çok iyi bilen, aldığı eğitimi yaşantısında uygulayabilen, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, sorumluluk sahibi, adaletli, ahlaklı, hoşgörülü ve kişisel disiplin ilkelerine bağlı, kendine güvenen, kendini sorgulayan, araştırmacı, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştiren örnek bir eğitim kurumu olmak.

MİSYON : Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yüksek öğrenime yönelmiş, kendine güvenen, çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kurabilen, toplumsal değerlere duyarlı, olayları çok yönlü ve objektif olarak değerlendirebilen, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve becerilere sahip, yabancı dili dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde kullanabilen, liderlik özelliklerinin yanında işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olarak yetiştirmektir.

BAŞARILAR : Oyak Matematik Olimpiyatları 3.´lüğü Liseler arası futbol müsabakaları İl 4.´lüğü
 • Öğretmen : 42
 • Öğrenci : 694
 • Derslik : 24
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Atölye-İşlik : 1
 • Öğretim Şekli : Gündüzlü
 • Yemekhane : 1
 • Saatler : 08:45 16:30
 • Ulaşım : Kavaklar caddesinde Küpçüler dolmuşuna binildiğinde yaklaşın 15 dakikada okulumuzun giriş kapısına kadar ulaşım sağlanmaktadır.
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2013-2014 YGS % 98
 • 2014-2015 YGS % 100
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 %56
 • 2014-2015 %63

Ali Dilmen Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ali Dilmen Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Erenler Eğitim Kampüsü Et Balık Kurumu Karşısı / Erenler / SAKARYA

Tel: 2642413067

Fax: 2642413065

web: http://adal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Ali Dilmen Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Gulelifim]

Kayıt için başvuru yapılıyormu

2021-09-02 21:09
 
0
 
0
[hiçkimse]

okul iyi mi

2021-07-11 21:51
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Ali Dilmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 25

Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Adapazarı Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Ali Dilmen Anadolu Lisesi kaç puan 2023 85.9004
Ali Dilmen Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Ali Dilmen Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Ali Dilmen Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Ali Dilmen Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Ali Dilmen Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ali Dilmen Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ali Dilmen Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://adal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ali Dilmen Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ali Dilmen Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ali Dilmen Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ali Dilmen Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız