Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi

Sakarya / Erenler

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi
 • Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Sakarya
İlçesi Erenler
Başarı Puanı (OBP) 94.7807
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi Sakarya ili Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Sakaryada 2. Anadolu Lisesi olarak açılan okulumuza Sakarya Valiliğin 02.11.1994 tarih ve 39 sayılı kararı ile ADAPAZARI FİGEN SAKALLIOĞLU ANADOLU LİSESİ adı verilmiştir. Sakaryalı işadamı Y. Kenan SAKALLIOĞLU tarafından Adanada saldırı sonucu şehit olan kızı Figen Sakallıoğlu anısına yaptırılmıştır.

Okulumuz 1994 yılında, dönemin Sakarya Valisi Erdinç BÜYÜKAKALINın gayretleri, Milli Eğitim Bakanlığının 01.09.1994 tarih ve 230/13776 sayılı olurları ile geçici olarak Arifiye Anadolu Öğretmen Lisesinde 72 öğrencisi ile eğitim öğretime başladı. Daha sonra, Sakaryalı İşadamı Y. Kenan Sakallıoğlu tarafından Merhume kızı Figen SAKALLIOĞLU adına yaptırılan asıl binasına 01.08.1995 tarihinde taşınmıştır. Sakaryada II.Anadolu Lisesi olarak açılan okulumuza Sakarya Valiliğinin 02.11.1994 tarih ve 39 sayılı kararı ile ADAPAZARI FİGEN SAKALLIOĞLU ANADOLU LİSESİ adı verilmiştir.

Vizyon Eğitim ve öğretimin iki temel taşı olan ÖĞRETMEN ve ÖĞRENCİ bulundukları ortamda huzurlu olmalıdır. Öğretmen ve öğrenci çalışmalarında birbirine ÖZGÜVEN ve CESARET duymalı, her ikisinde de BAŞARILI OLMA heyecanı daima itici güç olarak var olmalıdır. Geleceğin "BİLGİ ÇAĞI", "BİLGİ TOPLUMU" nu oluşturma eğitim kurumumuzda her ferdin temel amacıdır. Başarıya ulaşmada arzulanan dünyada ve çevresinde sürekli yükselen grafikler çizilmelidir. SAMİMİYET, GÜVEN, HOŞGÖRÜ gibi duygular okulda hakim olmalıdır. Bir gün ve bir yıl sonra yaptığımız bir önceki gün ve yıldan çok iyi olmalıdırlar. Bilgi ile birlikte becerilerinde geliştirildiği ortam hazırlanmalıdır.

Misyon ÖĞRENCİLERİMİZE; eğitim ve öğretimlerini sürdürdükleri okulumuzda, kendilerine rehberlik etmek, araştıran, sorgulayan, bilim teknolojisinden en iyi şekilde yararlanıp, onu geleceğinde kullanabilen KATILIMCI, HÜR, DEMOKRATİK DÜŞÜNCELERE SAHİP, SORUMLULUKLARINI BİLEN Fertler olarak yetiştirmektir.

Başarılar

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Bağlar Mahallesi Türbe Caddesi 7056. Sokak Erenler/SAKARYA

Tel: 0 264 241 45 08

Fax: 0 264 241 45 0

web: http://figensakallioglu.meb.k12.tr

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Mithatpaşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Serdivan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Atike Hanım Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Akyazı Konuralp Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Karasu Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://figensakallioglu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız