Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi

Sakarya / Erenler

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi
 • Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Sakarya
İlçesi Erenler
OBP Puanı (*) 95.8780
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi Sakarya ili Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "95.8780". Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuzun ilk inşaat haline 1995 yılında başlanmıştır. Üst tarafta olan fotoğraf okulun 1995 yılında inşa halinde olan resmidir. Kuruluşu ise 1994 yılındadır. Sakaryalı işadamı Y. Kenan SAKALLIOĞLU tarafından Adana'da saldırı sonucu şehit olan kızı Figen Sakallıoğlu anısına yaptırılmıştır.

Sakaryada 2. Anadolu Lisesi olarak açılan okulumuza Sakarya Valiliğin 02.11.1994 tarih ve 39 sayılı kararı ile ADAPAZARI FİGEN SAKALLIOĞLU ANADOLU LİSESİ adı verilmiştir. Sakaryalı işadamı Y. Kenan SAKALLIOĞLU tarafından Adana'da saldırı sonucu şehit olan kızı Figen Sakallıoğlu anısına yaptırılmıştır.

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin
 • Derslik :19
 • Çok Amaçlı Salon :1
 • Spor Salonu :1
 • Fen Laboratuvarı :1
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Saatler: 8:30 - 15:40
 • Isınma: Doğalgaz
 • Bağlantı: ADSL
 • Yabancı Dil: İNGİLİZCE, ALMANCA
 • Yerleşim Yeri - SAKARYA ERENLER FİGEN SAKALLIOĞLU ANADOLU LİSESİ Bağlar Mahallesi Türbe Caddesi 7056. Sokak Erenler/SAKARYA Tel: 0 264 241 45 09 ? 0 264 241 45 09 Faks: 0264 241 45 06
 • Adres - Bağlar Mahallesi Türbe Caddesi 7056. Sokak Erenler/SAKARYA
 • Ulaşım Dolmuş, Otobüs
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık 3 KM

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Bağlar Mahallesi Türbe Caddesi 7056. Sokak Erenler/SAKARYA

Tel: 0 264 241 45 09

Fax: (264) 241 4506

web: https://figensakallioglu.meb.k12.tr

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Eski biri işte napacan]

Bu okula zamanında puan tutturularak giriliyordu ve şuan...
Zaten nitelikli okuldan çıkarmaları çok saçma şuan elini kolunu sallayan öğrenci-çocuk bu okula girebiliyor.İçler acısı...

2021-05-25 20:41
 
0
 
0
[içi burkuk mezun]

2014 mezunuyum okulu bu hale getirenlerin yatacak yeri yok,453 puan ile giriş yapmıştım. her sene min 5 6 tıp, onlarca itü odtü yıldız çıkaran, sakarya anadolu ile kafa kafaya yarışan bu okulu bu hale getirenlerin allah belasını versin

2021-03-27 18:55
 
0
 
0
[Hümeyra]

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi gibi kaliteli bir okulun proje okulu olmaması üzücü bir durum.2013 yılında bu okuldan mezun oldum ve okulumla gurur duyuyorum.O günleri çok özledim...

2020-01-16 23:55
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Mithatpaşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Ozanlar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Serdivan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 21

Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://figensakallioglu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız