Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi

Sakarya / Arifiye

Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 1
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 57.2016
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi Sakarya ili Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "57.2016".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
57.2016
2021
65.1730
2020
65.3701
Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Arifiye Anadolu Öğretmen Lisesi adı altında kurulan okulumuz, daha sonra Arifiye Çok Programlı Lisesi olarak eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmiş, Çok Programlı Lisenin yeni binasına taşınmasıyla birlikte de okulumuz 28.06.2010 tarihinde Arifiye Anadolu Lisesi adı altında eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır

Vizyon Ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarmayı hedefleyen, geleceğimizi aydınlatıp inşa edecek, 21. yüzyıl bilgi toplumu için fikir ve proje üreten, bilim, fen ve teknoloji ile barışık, değişim ve gelişmelere açık bireylerin yuvası haline gelmek

Misyon Ülkemizin ve insanlığın ihtiyaç duyduğu iyi insan, iyi vatandaş özelliklerine sahip; millî ve manevî değerlerini benimseyen, kendisine, ailesine, milletine yararlı, 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi donanımına sahip, bilgili, becerikli, kendine güvenen, düşünen, üreten bireylerin yetişmesini sağlamak.
 • Öğretmen :17
 • Öğrenci :248
 • Derslik :14
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Saatler 8:30 - 16:10

Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: ifiye Anadolu Lisesi 54080 Arifiye/SAKARYA

Tel: 0 264 229 50 45

Fax: 0 264 229 50 40

web: http://arifiyeal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[o okulun velisi ]

eğitim sıfır, önermiyoruz. öğrencilerin dışarıdaki hayatlarına kadar karışıyorlar.hakaret var .

2017-09-15 20:24
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Akyazı Konuralp Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Ali Dilmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Adapazarı Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Ozanlar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi kaç puan 2023 57.2016
Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://arifiyeal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız