Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi

Sakarya / Adapazarı

Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi
 • Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Sakarya
İlçesi Adapazarı
Başarı Puanı (OBP) 85.4272
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi Sakarya ili Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 2002-2003 Eğitim-Öğretim yılında Camili 1 Yeni yerleşim bölgesinde bulunan SAKARYA LİSESİ bünyesinde SAKARYA YENİKENT ANADOLU LİSESİ ismiyle açılmıştır. 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılına kadar iki ayrı okul aynı binayı kullanmıştır. 17.08.2007 tarihinden itibaren Karaman Mahallesi 1427-1428 Ada üzerinde yeni yapılmış olan okul binası TES-İŞ Anadolu Lisesi olarak Eğitim-Öğretime devam etmektedir. Öğrenci alımı OKS sistemi ile yapılmaktadır.

Okutulan seçmeli dersler; Bilgisayar, Beden Eğitimi, Resim, Almanca ve Müfredat gereği tespit edilen temel derslerdir. Anadolu liseleri müfredatı takip edilmektedir. Okul ilk mezunu 2006-2007 eğitim öğretim yılında vermiştir.

VİZYON Öğrencilerimizi,milli ve evrensel değerler ışığında akademi ve sosyal beceri yönünden en iyi şekilde yetiştirerek bölgemiz ve ülkemizin önde gelen okulları arasında yer almaktır.

MİSYON Ülkesi ve milletinin değerlerine gönülden bağlı,Türkçemizi ve en az bir yabancı dili etkili kullanabilen,analitik düşünmeye ve ifade gücüne sahip,iletişim gücü ve sosyal becerileri yüksek,kendine güvenen,girişimci,aktif,cesur ve saygın bireyler yetiştirmektir.

BAŞARILAR Üniversite 2014 yerleştirme oranı %58 Üniversite 2015 yerleştirme oranı %73

Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Karaman mh. 1428 ada Adapazarı/SAKARYA

Tel: 02642211778

Fax: 02642211778

web: http://adapazarianadolu.meb.k12.tr

Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Mithatpaşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Serdivan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Atike Hanım Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Akyazı Konuralp Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Karasu Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://adapazarianadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız