Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi

Sakarya / Adapazarı

Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi
 • Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 21
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Sakarya
İlçesi Adapazarı
OBP Puanı (*) 90.9142
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi Sakarya ili Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "90.9142". Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz 2002-2003 Eğitim-Öğretim yılında Camili 1 Yeni yerleşim bölgesinde bulunan SAKARYA LİSESİ bünyesinde SAKARYA YENİKENT ANADOLU LİSESİ ismiyle açılmıştır. 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılına kadar iki ayrı okul aynı binayı kullanmıştır. 17.08.2007 tarihinden itibaren Karaman Mahallesi 1427-1428 Ada üzerinde yeni yapılmış olan okul binası TES-İŞ Anadolu Lisesi olarak Eğitim-Öğretime devam etmektedir. Öğrenci alımı OKS sistemi ile yapılmaktadır.

Okutulan seçmeli dersler; Bilgisayar, Beden Eğitimi, Resim, Almanca ve Müfredat gereği tespit edilen temel derslerdir. Anadolu liseleri müfredatı takip edilmektedir. Okul ilk mezunu 2006-2007 eğitim öğretim yılında vermiştir.

VİZYON Öğrencilerimizi,milli ve evrensel değerler ışığında akademi ve sosyal beceri yönünden en iyi şekilde yetiştirerek bölgemiz ve ülkemizin önde gelen okulları arasında yer almaktır.

MİSYON Ülkesi ve milletinin değerlerine gönülden bağlı,Türkçemizi ve en az bir yabancı dili etkili kullanabilen,analitik düşünmeye ve ifade gücüne sahip,iletişim gücü ve sosyal becerileri yüksek,kendine güvenen,girişimci,aktif,cesur ve saygın bireyler yetiştirmektir.

BAŞARILAR Üniversite 2014 yerleştirme oranı %58 Üniversite 2015 yerleştirme oranı %73

Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Karaman mh. 1428 ada Adapazarı/SAKARYA

Tel: 02642211778

Fax: 02642211778

web: http://adapazarianadolu.meb.k12.tr

Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi ile ilgili 21 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
["türk, öğün, çalış, güven]

Hep bu okula yerleşmek istiyordum ´´sfali´´ sağlık sorunlarım yüzünden OBB düşük geldi başaramadım.. benim için mutlu ol bu okulda.

2021-08-28 20:40
 
0
 
0
[Sfali]

Okulumdan(sfa) 98,58 obp puani ile mezun oldum ve buraya yerlestim aslinda Mithatpasaya yerlesmek istiyordum ama komsu kayit alaninda kaldigindan buraya yerlestim okulun ortami hocalari guzeldir umarim sorun yasamam

2021-08-26 13:22
 
0
 
0
[DOĞRU BİLGİ]

2021-2022 TES-İŞ OBB= 90,9142

2021-07-26 14:42
 
0
 
0
[´´relax´]

Okulun üniversite yerleştirme sonuçlarını web sayfasında yayınlasalarmış faydalı olurmuş.Mithatpaşa ve Figen Sakallıoğlu anadolu lisesinin yıl yıl üniversite kazananların listesi var.Tercih yapacak öğrenci ve velilerine faydası olurdu.

2021-07-08 19:41
 
0
 
0
[merve]

Okulun konumu çok güzel,ayrıca geniş bahçesi var.Kantini de okuldan bağımsız bahçede, .Okul yetkilisi, okula bölgenin 85 puan üzeri başarılı öğrencilerin yerleştiğini söyledi.

2021-07-08 19:32
 
0
 
0
[H.Sönmez]

Arkadaşlar, yerel yerleştirme olmadan okulun min puanı belli olmaz.Yüksek ihtimal 85 üzeri olacaktır.Adapazarı ilçesinde çok fazla Anadolu Lisesi olduğundan ,obp 90-100 arasında olanlar daha çok merkezdeki bir kaç okulda toplanıyor.Tesiş başarılı bir okul,özellikle dil bölümünde adeta marka olmuş, yakınında başka liseler de olduğundan ,88-90 gibi puanlara da yükselebilir.

2021-07-06 22:36
 
0
 
0
[?????]

86,4212 alınırmıyım?

2021-07-06 16:06
 
0
 
0
[ennox]

obp 91,49 tesişe girebilirmiyim acaba lütfen cevap verin

2021-07-05 15:55
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Mithatpaşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Ozanlar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Serdivan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 21

Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://adapazarianadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız