Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi

Sakarya / Serdivan

Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi
 • Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Sakarya
İlçesi Serdivan
OBP Puanı (*) 91.0648
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi Sakarya ili Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "91.0648". Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuzun şu anda eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam ettiği bina, yıkılan binanın yerine TBMM tarafından yaptırıldı. 2005-2006 öğretim yılında Anadolu Lisesine dönüştürüldü.Ş.Üst.Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi üniversite sınavlarında, sanatsal ve sportif faaliyetlerde üstün başarılara imza atmıştır. Temennimiz bu başarıların kıymetli öğrencilerimiz sayesinde artarak devam etmesidir.

Vizyon Nitelikli eğitim-öğretim faaliyetleriyle ulusal düzeyde saygın ve kaliteli bir kurum olabilmektir.

Misyon Eğitim-öğretim faaliyetleriyle toplumun sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine katkıda bulunacak aydın ve üstün nitelikli bireyler yetiştirmektir.

Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Karaosman Mahallesi Devoğlu Caddesi No16 Adapazarı SAKARYA

Tel: 02642773731

Fax: 02642783787

web: http://suseal.meb.k12.tr

Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Zeynep]

Benim obp puanım 85 ama bu okula girmek çok istiyorum katılma şansım varmı

2021-06-29 11:06
 
0
 
0
[Zeynep ]

Benim obp 83 bu okula gitmek istiyorum katilma şansım varmi?

2021-05-06 23:37
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Mithatpaşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Ozanlar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Serdivan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 21

Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://suseal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız