Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi

Sakarya / Serdivan

Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 6
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 91.4291
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi Sakarya ili Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "91.4291".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
91.4291
2021
91.0648
2020
86.2916
Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuzun şu anda eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam ettiği bina, yıkılan binanın yerine TBMM tarafından yaptırıldı. 2005-2006 öğretim yılında Anadolu Lisesine dönüştürüldü.Ş.Üst.Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi üniversite sınavlarında, sanatsal ve sportif faaliyetlerde üstün başarılara imza atmıştır. Temennimiz bu başarıların kıymetli öğrencilerimiz sayesinde artarak devam etmesidir.

Vizyon Nitelikli eğitim-öğretim faaliyetleriyle ulusal düzeyde saygın ve kaliteli bir kurum olabilmektir.

Misyon Eğitim-öğretim faaliyetleriyle toplumun sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine katkıda bulunacak aydın ve üstün nitelikli bireyler yetiştirmektir.

Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Karaosman Mahallesi Devoğlu Caddesi No16 Adapazarı SAKARYA

Tel: 02642773731

Fax: 02642783787

web: http://suseal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Ismimi yazmak istemiyorum]

Obp puanım 86 girme şansım var mı

2022-07-01 20:27
 
0
 
0
[Lütfen lütfen yardım]

Şuan obp puanım 81, 3333 nolur girme şansım varmı yalvarırım sadece kendime güzel bir gelecek istiyorum zamanında çalışmadım daha doğrusu çalışamadım çünkü durumum yoktu nolur küçük bilene olsa şansım yok mu nolur

2022-03-11 21:10
 
0
 
0
[Zeynep]

Benim obp puanım 85 ama bu okula girmek çok istiyorum katılma şansım varmı

2021-06-29 11:06
 
0
 
0
[Zeynep ]

Benim obp 83 bu okula gitmek istiyorum katilma şansım varmi?

2021-05-06 23:37
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Adapazarı Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Geyve Elvan Bey Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Kocaali Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi kaç puan 2023 91.4291
Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://suseal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız