Mithatpaşa Anadolu Lisesi

Sakarya / Serdivan

Mithatpaşa Anadolu Lisesi
 • Mithatpaşa Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Sakarya
İlçesi Serdivan
OBP Puanı (*) 95.2683
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mithatpaşa Anadolu Lisesi Sakarya ili Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mithatpaşa Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Mithatpaşa Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "95.2683". Mithatpaşa Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Mithatpaşa Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz, 1971-1972 eğitim öğretim yılında Mithatpaşa Ortaokulu olarak eğitim ve öğretime açılmış,1988-89 eğitim öğretim yılında da liseye dönüştürülerek Mithatpaşa Lisesi olarak eğitimine devam etmiştir. 1995-96 Eğitim öğretim yılında da bünyesinde Yabancı Dil Ağırlıklı Lise açılmıştır.

17 Ağustos 1999 tarihindeki Marmara depreminde okulun hasar görmesi sebebiyle Maltepe Mahallesindeki TCDD'ye ait arazi üzerine biri Bayındırlık ve İskân Bakanlığı diğeri Alman Liseliler Derneği Vakfı tarafından yaptırılan toplam 24 derslikli prefabrik okullara taşınmıştır. 2000-2001 eğitim ve öğreti yılından itibaren okulun adı Mithatpaşa Şükrü Ayna Lisesi olarak değişmiştir. 2005-2006 eğitim-öğretim yılında liselerin 4 yıla çıkarılması, yabancı dil ağırlıklı liselerin kaldırılması ve Anadolu Lisesi sayısının arttırılması sebebi ile okulumuzun adı Mithatpaşa Şükrü Ayna Anadolu Lisesi olmuştur. 2010-2011 Eğitim öğretim yılında da Serdivan İstiklal Mah. Kirişhane caddesindeki 16 derslikli binaya taşınmış ve okulumuzun ismi Sakarya Valiliğinin 12.05.2014 tarihli kararı ile tekrar Mithatpaşa Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

2019 YKS verileri ışığında 79 öğrencimiz 4 yıllık fakültelere,5 öğrencimizde 2 yıllık fakültelere yerleşerek okulumuzun üniversiteye öğrenci yerleştirme oranı, Türkiye ve Sakarya ortalamalarının oldukça üstündedir.

Öğrencilerimiz güzide üniversitelerimizin Tıp, Hukuk, Eczacılık, Diş Hekimliği, Mühendislik, Genetik Bilimi, Beslenme ve Diyetetik, Veterinerlik, Fizyoterapi, Öğretmenlik, Hemşirelik ve Ebelik, Sosyal Hizmetler, Mekatronik, Uçak Gövde Motor Bakım bölümlerine yerleşmişlerdir.

Mithatpaşa Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mithatpaşa Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Mithatpaşa Mah. 638. Sok. No 44 Adapazarı/Sakarya

Tel: 2642752376

Fax: 2642762875

web: https://mithatpasaandl.meb.k12.tr

Mithatpaşa Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Nermin]

Okulda okuyanlar, okul hakkında bilgi verebilirler mi?

2021-08-20 18:56
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Mithatpaşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Ozanlar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Serdivan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 22

Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mithatpaşa Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mithatpaşa Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://mithatpasaandl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mithatpaşa Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mithatpaşa Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mithatpaşa Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mithatpaşa Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız