Mithatpaşa Anadolu Lisesi

Sakarya / Adapazarı

Mithatpaşa Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 8
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 96.3952
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mithatpaşa Anadolu Lisesi Sakarya ili Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mithatpaşa Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Mithatpaşa Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "96.3952".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
96.3952
2021
95.2683
2020
95.4067
Mithatpaşa Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Mithatpaşa Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Mithatpaşa Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz, 1971-1972 eğitim öğretim yılında Mithatpaşa Ortaokulu olarak eğitim ve öğretime açılmış,1988-89 eğitim öğretim yılında da liseye dönüştürülerek Mithatpaşa Lisesi olarak eğitimine devam etmiştir. 1995-96 Eğitim öğretim yılında da bünyesinde Yabancı Dil Ağırlıklı Lise açılmıştır.

17 Ağustos 1999 tarihindeki Marmara depreminde okulun hasar görmesi sebebiyle Maltepe Mahallesindeki TCDD'ye ait arazi üzerine biri Bayındırlık ve İskân Bakanlığı diğeri Alman Liseliler Derneği Vakfı tarafından yaptırılan toplam 24 derslikli prefabrik okullara taşınmıştır. 2000-2001 eğitim ve öğreti yılından itibaren okulun adı Mithatpaşa Şükrü Ayna Lisesi olarak değişmiştir. 2005-2006 eğitim-öğretim yılında liselerin 4 yıla çıkarılması, yabancı dil ağırlıklı liselerin kaldırılması ve Anadolu Lisesi sayısının arttırılması sebebi ile okulumuzun adı Mithatpaşa Şükrü Ayna Anadolu Lisesi olmuştur. 2010-2011 Eğitim öğretim yılında da Serdivan İstiklal Mah. Kirişhane caddesindeki 16 derslikli binaya taşınmış ve okulumuzun ismi Sakarya Valiliğinin 12.05.2014 tarihli kararı ile tekrar Mithatpaşa Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

2019 YKS verileri ışığında 79 öğrencimiz 4 yıllık fakültelere,5 öğrencimizde 2 yıllık fakültelere yerleşerek okulumuzun üniversiteye öğrenci yerleştirme oranı, Türkiye ve Sakarya ortalamalarının oldukça üstündedir.

Öğrencilerimiz güzide üniversitelerimizin Tıp, Hukuk, Eczacılık, Diş Hekimliği, Mühendislik, Genetik Bilimi, Beslenme ve Diyetetik, Veterinerlik, Fizyoterapi, Öğretmenlik, Hemşirelik ve Ebelik, Sosyal Hizmetler, Mekatronik, Uçak Gövde Motor Bakım bölümlerine yerleşmişlerdir.

Mithatpaşa Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mithatpaşa Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Mithatpaşa Mah. 638. Sok. No 44 Adapazarı/Sakarya

Tel: 2642752376

Fax: 2642762875

web: https://mithatpasaandl.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Mithatpaşa Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Okulu tanıyan teacher.]

Mithatpaşa Anadolu Lisesi, adrese dayalı kayıt sistemi uygulamasından önce yani sınavla öğrenci aldığı yıllarda ilk %10 dilimin altında öğrenci alıyordu, en son puanla aldığı yılda taban puan ise 465 idi, akademik başarısı yüksek, kurum kültürü oluşmuş, öğrencilerin kendilerini güvende hissedeceği, sosyal kültürel faaliyetleri bol bir okuldur. Dersler çok yoğundur, öğretmenler tecrübeli, işini önemserler ve görevlerini çok iyi yaparlar. Bu okulda disiplin sorunu olmaz, iyi bir lise eğitimi alarak istediği üniversiteye gitmek isteyen öğrencilerin tercih edeceği, eğitim öğretimden beklentisi olmayan öğrencilerin ise çok zorlandığı bir okul. Fen liseleri dahil bir çok sınavla alan okuldan geri kalmayan hatta daha iyi olan kayıt alanındaki öğrenciler için çok büyük fırsat olan, köklü tarihi olan Sakarya´nın nadide bir okuludur Mithatpaşa Anadolu Lisesi.

2022-08-31 10:48
 
0
 
0
[~Lgs..]

95,7 ile tercih listemde en başta inşallah çıkar..

2022-07-18 15:38
 
0
 
0
[nisan]

obp puanı 92 yerel yerleştirme tercihlerime yazmak istiyorum girebilir miyim

2022-07-05 20:40
 
0
 
0
[Shams ]

Merhabalar benim obp puanım 94bucuk oluyo beni alabilir misiniz

2022-06-30 17:50
 
0
 
0
Reklam
[.sjdn]

Ortalamam 95.9 küsür ve Serdivan da oturuyorum sanırım bu okul Adapazarı´na geçmiş acaba bu okula girebilir miyim

2022-06-23 22:10
 
0
 
0
[Yusuf]

Buokula çocuğumu vermek istiyorum busene arastırmam sonucu disiplinli gayet başarı bir okulmuş hayırlısıyla inşallah nasipse olsun

2022-05-14 03:36
 
0
 
0
[2022 LGS maduru]

95.146 ile buraya gelebiliyormuyum

2022-02-26 16:48
 
0
 
0
[Nermin]

Okulda okuyanlar, okul hakkında bilgi verebilirler mi?

2021-08-20 18:56
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Geyve Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Tepekum Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Mithatpaşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Kaynarca Şehit Ömer Akkuş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Karasu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Mithatpaşa Anadolu Lisesi kaç puan 2023 96.3952
Mithatpaşa Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Mithatpaşa Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Mithatpaşa Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Mithatpaşa Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Mithatpaşa Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mithatpaşa Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mithatpaşa Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://mithatpasaandl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mithatpaşa Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mithatpaşa Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mithatpaşa Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mithatpaşa Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız