75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Siirt / Merkez

75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 8
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Siirt
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 84.8382
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla
Bu Lise Sağlık Hizmetleri Alanında eğitim vermektedir.

75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Siirt ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "84.8382". 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Mry yks]

Ben bu okula gerçekten gitmek istiyorum ama kafamda bir çok soru işareti var bunlardan biri mesela eğitim düzeyi iyi mi? Lütfen bu liseye giden biri bana açık bir şekilde bu lisenin iyi ve kötü yanlarını söyleye bilir mi? Lllllüüüüttffeeeeenn hem buraya girenlerde faydalanır

2021-07-06 00:27
 
0
 
0
[Sema ]

Merhaba hocam okul ortalama puanım 81 acaba gidebilir miyim ? Şimdiden teşekkür ederim

2021-07-05 20:38
 
0
 
0
[Songül ]

BENİM OBP 87 Peki okul sınvsızmı herkez sınavı diyor lütfen ama lütfen cevap verin

2021-07-01 19:53
 
0
 
0
[Mehmet]

Benim 69 yılsonu ortalama acaba gelebilirmiyim

2021-06-22 07:18
 
0
 
0
[Esad burhan]

Okul puanim 84 acaba bu okula kayıt yapa bilirmiyim

2021-05-23 15:05
 
0
 
0
[Öznur]

Ben okula gelmeden önce olumsuz yorumlar aldım ama okula gıttım ve hiçte soyledıklerı gibi değilmiş lütfen okulu kotulemeyi bırakınız sadece 12.sınıfta staj göreceğimiz ıcın 2 gün ders gorcez bu da normal bir durum

2020-08-23 12:40
 
0
 
0
[Eruh]

77 okul basarıpuanı alıyormusunuz

2019-08-06 17:22
 
0
 
0
[Özlem]

Ben bu liseye gelmek istiyorum lakin bu lisede Hemşire yardımcısı olarak çıkılıyormus yoksa lise çok güzel hatta inşallah bu yıl oraya gelecem bişey soracam okul başarı puanım 88 gelirmiyim oraya

2019-07-03 16:25
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Selami Değer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

75. Yıl Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

14 Eylül Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Selahattin Eyyubi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

İbn-I Sina Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz