Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi

Bingöl / Merkez

Hesapla
Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
6
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 85.1487
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi Bingöl ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "85.1487".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
85.1487
2022
82.5141
2021
79.3108
2020
0.0000
Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuzun Ortaokul kısmı 1948 yılında Bahçelievler Mahallesi, şimdiki Merkez l00. Yıl İlköğretim Okulu binasında öğretime başlamıştır. 1955 yılına kadar Ortaokul olarak öğretime devam etmiş, 1953 yılında lise kısmı da açılmıştır.

1955 yılında 1968 yılına kadar Merkez 100. Yıl İlköğretim Okulunda öğretim yapmış, 1968 yılında Kültür Caddesi Karayolları 84. Şube Şefliğinin karşısındaki şimdiki binasına taşımıştır.

22 Mayıs 1971 yılında meydana gelen deprem sonucunda binamızın küçük bir kısmı yıkılmış, ayakta kalan kısmı tekrar onarılmış, idari bina, orta kısım pansiyon ve kapalı spor salonu ilave edilerek tekrar eğitim ve öğretime açılmış, daha sonra 13 Kasım 2000 tarihinde 21 Derslik yeni Lise binası hizmete açılmıştır. 1. Mayıs 2003 yılında ise meydana gelen depremden okul binamız hasar görmüş, pansiyonumuz ise ağır hasarlı olduğu için sonradan yıkılmıştır. Bu sebeple okulumuz yeni binası ve pansiyonu depremden sonra EFİKAP kapsamında 32 Derslik ( MEB 2000/15Nolu Proje ) ve 178 Kız ve 176 Erkek (MEB 2000/21 Nolu Proje )kapasiteli pansiyon binaları ile birlikte İMKB tarafından yaptırılmıştır.

Depremde hasar gören eski lise binamız önce Meslek Yüksek Okuluna tahsis edilmiş olup 2008-2009 öğretim yılında ise Bingöl Yunus Emre Anadolu Lisesi İle Endüstri Meslek lisesine ortak olarak tahsis edilmiştir.

1998-1999 yılından itibaren okulumuzun bünyesinde Yabancı Dil Ağırlıklı Lise açılmıştır.2 007-2008 öğretim yılında bu bölüm son mezunlarını vererek kapanmıştır.

İMKB Bingöl Lisesi İlimizde açılan İlk lise olup, daha önceleri İlimizde ortaokul ve lise bulunmamaktaydı. Sadece ilkokullarda öğretim yapılmaktaydı İMKB Bingöl Lisesi adı önce Bingöl Lisesi'ydi. Ancak 1. Mayıs Depreminden sonra okulun yapımını yüklenen İMKB ismi ön isim olarak eklenmiştir.

Vizyon " Bingöl Lisesini Bingöl'ün gelişim yönündeki değişim sürecinde yetiştirdiği bireyler vasıtasıyla iletişim gücü yüksek, yenilikçi ve öncü bir kurum haline getirmek. "

Misyon Okuyan , okuduğunu anlayan ve anladıklarını çevresiyle paylaşabilen ve öğretilen değil , öğrenen öğrenci modelini yaratma, Yüksek Öğretim Kurumlarına nitelikli , toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda idealize edilmiş ve evrensel ahlak ilkelerini şi'ar edinmiş öğrenciler yetiştirmek ve Ülkesini seven , milli değerlere bağlı , Atatürk İlke ve inkılaplarını yaşamına yansıtan öğrenci profilini oluşturmak.

Başarılar Bingöl'ün önemli siyaset adamları okulumuzdan mezun olmuşlardır. Devlet bakanımız Cevdet YILMAZ, milletvekillerimiz Yusuf COŞKUN ve Kazım ATAOĞLU ile eski Millet Vekillerimizden Hüsamettin KORKUTATA, Mahmut SÖNMEZ okulumuzdan mezun olmuşlardır. Yine Eski Belediye Başkanlarımızdan Feyzullah KARASLAN, Selahattin AYDAR, Bedri TUĞ, Sait AYMAZ, Selahattin KAYA yine okulumuzdan mezun olmuşlardır. Okulumuzda METİN ALTIOK, Ömer POLAT gibi sonradan edebiyat dünyamızda önemli yer tutan yazarlar da okulumuzda öğretmenlik yapmışlardır. B- Okulumuzun Özellikleri:2010-2011 eğitim-öğretim yılında Anadolu lisesine dönüştürülmüştür. İlk yılında 240 anadolu lisesi öğrencisi kaydı yapılmıştır. Kız Erkek Pansiyonludur. Normal Eğitim yapmaktadır. Okulun YGS/LYS Başarı Durumu LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi

Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: İnönü Mah.Kültür Cad. İMKB Bingöl Anadolu Lisesi Merkez/BİNGÖL

Tel: 4262134227

Fax: 4262133287

web: http://imkbbingollisesi.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

ORTALAMAM 81,7890 VE BORSA İSTANBUL ANADOLU LİSESİNE GİDEBİLİR MİYİM ORTALAMASI 82 5142

2023-07-02 11:33:38

Okulun puanı 82 benim puanım 73 acaba bu okula gidebilirmiyim

2023-06-19 13:18:43

Ortalamam 80 acaba bu okul gelirmi

2023-06-08 06:56:10

Ortalamam 73 gitmek istediğim okulun ortalaması 79 gitme şansım var mı

2022-06-19 13:32:45
Reklam

Benim ortalamam 73 beni alabileme şansınız varmı imkb ye gitmeyi cidden çok istiyorum

2022-06-19 13:02:31
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Genç Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Yeşilyurt Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi kaç puan 2024 85.1487
Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Erkek Pansiyonu Var
Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://imkbbingollisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız