Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0 426 214 69 29
0 426 214 69 49
Adres Kaşıyaka Mahallesi Hikmet TEKİN Bulvarı
MEB logo Bingöl / Merkez
Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi

http://bingolfenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 374.1562
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi Bingöl ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi Taban Puanı 374.1562 -
2017 Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi Taban Puanı 480.3304 5.5500
2016 Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi Taban Puanı
466.3036 5.0900

Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi 2004 yılında eğitim öğretime başlamıştır. Açılışı Ekim 2004 yılında yapılmıştır. İlk yılındaki öğrencilerini ön kayıt ile almış olup toplam 48 öğrencinin kaydı yapılmıştır.

Okulumuz, Bingöl-Muş karayolu üzerinde olup il merkezine 1 km-uzaklıkta Bingöl Anadolu Öğretmen Lisesiyle aynı bahçe içerisindedir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi Okulumuz 1.460 m2 lik bir alan üzerinde inşa edilen,16 derslik,4 laboratuar, 20 adet öğretmen lojmanı,100 kişilik erkek pansiyonu ve geniş bir bahçe alanından oluşan bir yapıdır

Eğitim öğretim bloğunda fizik kimya biyoloji laboratuarı ve bilişim teknoloji sınıfı mevcut olup bu birimlerden öğrencilerin en iyi şekilde faydalanması için gerekli tedbirler alınmıştır. Pansiyon hizmet binası ise yatakhane olarak kullanılacak toplam 16 odadan oluşup her odası 6 kişilik kapasitededir. Yemekhane ve mutfak ise bu birimin zemin katında mevcuttur. Öğrencilerin gece etütleri ise eğitim bloğunda gerçekleştirilmektedir.

BAŞARILAR

2004 Yılında Eğitim- Öğretime başlayan Okulumuz ilk mezunlarını 2008 yılında, 2017 yılında ise onuncu mezunlarını vermiştir. Toplamda 552 Mezun vermiştir.

Öğrencilerimizin % 60 Sağlık Bilimlerine ( Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık) ; % 36,6?sı Mühendislik Bölümlerine; % 3 u ise diğer bölümlere yerleşmiştir. Okulumuzda mezun olan öğrencilerin % 88,16'sı Üniversiteye yerleşmiştir.

 • -2012 TKY ( Toplam Kalite Yönetimi ) Dalında Türkiye Üçüncülüğü
 • -2012 Beyaz Barak ödülü -2011 TBMM nin Yaptığı Türkiye Liseler Yarışıyor Bilgi Ve Kültür Yarışması Türkiye İkinciliği
 • -2012 Tarih Alannda "Bingöl İlindeki Ortaöğretim Son Sınıfında Okuyan Öğrencilerin Tarih Algısı" Malatya Bölgesi Teşvik Ödüllü -2010 Kimya Toros Kızıl Ağacı (Alnus Glutinosa Subsp Antitaurica) Ndan Kök Boya Malatya Bölgesi Jüri özel Ödülü
 • -2009 Fizik Dalında Kızılötesi ışık kullanarak bir üretim bandı üzerinde haraket eden cisimlerin yada kutuların sayılması Malatya Bölgesi Jüri Özel Ödülü
Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi
 • Öğretmen :24
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :428
 • Derslik :16
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler Başlama : 8:00 Bitiş : 15:20
 • Pansiyon Bilgileri pansiyonumuz: 112 kişilik Erkek Öğrenci pansiyonu okulumuzdan ayrı ve okul bahçesindedir.
Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi'nin başarılarını, Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 426 214 69 29
Okulun Faxı: 0 426 214 69 49
Okulun Adresi: Kaşıyaka Mahallesi Hikmet TEKİN Bulvarı

İlk yorumu siz yapın !

Önemli: Bingöl Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi taban puanı 2019 , Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi yorumları, Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi nerede?, Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi üniversite başarısı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi formaları, Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi adresi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi başarıları, Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi Bingöl, Merkez Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi

google+ google+ google+