Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Aydın / Söke

Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Aydın
İlçesi Söke
OBP Puanı (*) 82.8255
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla
Bu Lise Sağlık Hizmetleri Alanında eğitim vermektedir.

Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Aydın ili Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "82.8255". Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz 1989-1990 Eğitim - Öğretim yılında Sağlık Bakanlığına bağlı olarak Söke Savuca Beldesi Fatih İlköğretim Okulunda, sağlık ordusuna Hemşire yetiştirmek amacıyla eğitim öğretime başlamıştır. Kendi binası olmadığından 1994-1995 Eğitim-Öğretim yılında Söke Lisesi eski pansiyon binasına taşınmıştır.

Okulumuz 2000-2001 Eğitim - Öğretim yılında kendi binasına taşınmış ve adını Hayırsever Fatma Tüzzehra Orhun Hanımefendi'den almıştır.

Sağlık Bakanlığına bağlı olarak açılan okulumuz 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında 5450 sayılı protokolle Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine geçmiştir.
  Alanlarımız
 1. Hemşire Yardımcılığı Alanı
 2. Ebe Yardımcılığı Alanı
 3. Sağlık Bakım Teknisyenliği Alanı

1989-1990 Eğitim-Öğretim yılında Hemşirelik Bölümüyle açılan okulumuz, bugün; Hemşirelik, Çevre Sağlığı Teknisyenliği, Anestezi-Reanimasyon ve Acil Tıp Teknisyenliği bölümleriyle Eğitim-Öğretime devam etmektedir. İstihdam alanının kısıtlı olması nedeniyle 2011-2012 Eğitim - Öğretim yılından itibaren Çevre Sağlığı Teknisyenliği bölümüne öğrenci alımına son verilmiştir

VİZYON : Öğrencisine referans, eşdeğer kurumlara model olmak.

MİSYON : Ülkemizin sağlık sektöründeki eleman ihtiyacını karşılamak için, öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini en üst düzeye çıkarmak ve onları, eğitimini aldıkları mesleğe en iyi şekilde hazırlamak için varız.

 • Öğretmen : 39
 • Öğrenci : 435
 • Derslik : 12
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 2
 • Konferans Salonu : 1
 • Atölye-İşlik : 4
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Yemekhane : 1
 • Saatler : 08:00-12:05 12:50-17:40
Okul Tanıtım Sunusunu İncele
 • Tky(toplam kalite yönetimi) sürecinde en türkiyenin en kaliteli meslek liseleri arasında 3. Sırayı almış ve en iyi sağlık meslek lisesi seçilmiştir.
 • Beyaz bayrak ödülü alarak temiz okul seçilmiştir.
 • Son ünversite ye yerleşme oranları %99 dur.
 • Sektör olarak en çok ihtiyaç duyulan sektör sağlık sektörüdür.

Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Fevzipaşa Mah. Aydın Cad. No155 09200 Söke / AYDIN

Tel: 0 256 518 90 51

Fax: 0 256 512 26 39

web: http://saglikmesleklisesi.meb.k12.tr

Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[emine]

kaç puanla girebiliyoruz

2020-01-23 13:22
 
0
 
0
[aleyna]

341 puanıyla bu liseye girebilirmiyim acaba

2017-07-18 23:17
 
0
 
0
[aleyna]

335 puanım var bu liseye girebilirmiyim

2017-07-13 19:08
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 14

Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Aydın Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Didim Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Adnan Menderes Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://saglikmesleklisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız