EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Aydın / Efeler

EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
İli Aydın
İlçesi Efeler
Taban Puanı 263.9405
Yüzdelik Dilimi 41.71
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla

EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Aydın ili Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi - Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
30
2020
60
2019
30
2018
30
EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 263.9405 41.71
2020 296.2860 38.76
2019 330.1552 33.07
2018 276.4843 28.56
2017 44.6585 -
EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
Okulumuzda modern bir kantin, internet bağlantısı olan bilgisayarlarla donatılmış zengin bir kütüphane, açık basketbol sahası, bahçede ve kapalı alanda olmak üzere iki tane satranç alanı ve salonu, 2 çim futbol sahası ve öğle yemeklerinin verildiği yemekhane bulunmaktadır. Tüm bu imkanlardan yaklaşık 1100 öğrenci rahatça yararlanabilmektedir.

Okulumuz eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanında, döner sermaye çalışmaları ile üretim faaliyetlerine devam ederek, öğrencileri daha okul döneminde gerçek iş hayatına hazırlamaktadır. Özellikle 2005 yılında başlayan Avrupa Birliği Gençlik ve Eğitim Programı kapsamındaki mesleki ve teknik eğitimi içine alan Leonardo da Vinci projeleri Okulumuzdaki eğitimin Ulu önder Atatürk'ün hedeflediği çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmasını sağlama yolunda ilerlemektedir. AB proje çalışmaları 2005 yılında 1 öğretmen 5 öğrencinin Macaristan ile ortaklaşa düzenlediği proje ile başlamış, ardından 2 öğretmen, 2 öğrencinin Finlandiya ile ortak düzenlediği proje ile devam etmiştir. 2006 yılında 6 öğretmenin Finlandiya ziyareti, 2007 yılında 3 Finlandiyalı öğretmenin okulumuzu ziyareti, 2008 yılında 6 öğretmenin Finlandiya ziyareti, 5 öğretmenin Hollanda ziyareti ve 3 Finlandiyalı öğrencinin okulumuzda ve Aydın'daki sanayi kuruluşlarında 6 haftalık staj çalışması ile sürmektedir.

Alanlarımız
 1. Bilişim Teknolojileri Alanı
 2. Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Alanı
 3. Makine Teknolojisi Alanı
 4. Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanı
 5. Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı
 6. Makine Teknolojisi Alanı
 7. Metal Teknolojsi Alanı
 8. Mobilya ve İç Tasarım Alanı
 9. Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı
 10. Tesisat Teknolojisi ve iklimlendirme alanı
Her geçen yıl fiziki açıdan, meslek eğitimi gereçleri açısından ve eğitim faaliyetleri açısından gelişimini sürdüren okulumuz, 1985 yılından bu tarafa Aydın ilinin ara teknik eleman ihtiyacını karşılamanın da haklı gururunu duymaktadır. Okulumuz şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da Aydın ilinin adını ülkemizde ve Avrupa'da duyurmaya devam edecektir.

VİZYON : Ülkemizi teknik alanda Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkartmayı hedefleyen, bilgi teknolojisini yakalayıp, gelişimine katkıda bulunan, katılımcı, paylaşımcı ve ahlaki değerlere önem veren, Türk vatandaşı yetiştiren okul toplumu oluşturmaktır. Okulumuz, öğrencilerin iyi bir ev ortamında buldukları sevgi, güvenlik, endişeden uzak olma ve her türlü eğitim araç-gereçlerinin onlara öğrenim süresince de sunulması gerektiğine inanmaktadır.

MİSYON : Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak misyonumuz; İlgi ve yetenekleri doğrultusunda, Okulumuz meslek dallarından birini tercih eden öğrencileri öz değerlerimize bağlı, disiplinli, çalışkan ve mesleklerinde iyi Teknik eleman olarak yetiştirmek, ayrıca yüksek öğrenime girebilmeleri için alt yapılarını hazırlayıp başarılı olmalarını sağlamaktır.
 • Öğretmen : 144
 • Öğrenci : 1978
 • Derslik : 32
 • BT Sınıfı : 6
 • Fen Labaratuarı: 2
 • Atölye-İşlik : 29
 • Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Alanı
 • Yenilenebilir Enerjisi Teknolojileri Alanı

EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Fatih Mahallesi Halide Edip Caddesi No5 AYDIN

Tel: 02562271070

Fax: 02562271073

web: http://aydinmsinaneml.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Efeler Mimar Sinan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Efeler Mimar Sinan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Aydın Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Nazilli Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Nazilli Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Aydın Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kaç puan 2022 263.9405
EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Merkezi/Yerel
EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://aydinmsinaneml.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. EFELER Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız