Mustafa Şeker Anadolu Lisesi

Bilecik / Bozüyük

Mustafa Şeker Anadolu Lisesi
 • Mustafa Şeker Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Bilecik
İlçesi Bozüyük
Başarı Puanı (OBP) -
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mustafa Şeker Anadolu Lisesi Bilecik ili Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mustafa Şeker Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Mustafa Şeker Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Mustafa Şeker Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz; "Bozüyük Anadolu Lisesi" ismiyle; Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nün 28.08.1992 tarih ve 92-16441 sayılı onayları ile 1992-1993 Eğitim Öğretim Yılı'ndan itibaren 2 şube ve 72 öğrenci olarak Seramik Meslek Lisesi'nde eğitim öğretime başlamıştır. İki ay sonra da Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'nun eğitim gördüğü binanın ikinci katına taşınmıştır.

İki yıl bu binada "Bozüyük Anadolu Lisesi" ismi ile eğitime devam eden okulumuz; İlçemiz esnaflarından Mustafa Şeker tarafından Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'nun bahçesine yaptırılan iki katlı ve 9 derslikli yeni binaya 15.09.1994 tarihinde taşınmış ve bu nedenle de "Mustafa Şeker Anadolu Lisesi" ismini almıştır.

Okulumuzun yeni binasına taşınmasının ardından 204 öğrenci kapasiteli karma pansiyonu ve 10 dairelik lojmanı ile hizmet vermeye başlamıştır. Sürekli iyileştirme çalışmaları ile okulumuzun çevre düzenlemeleri yapılmış ve fiziki imkânları arttırılmıştır.

Öğrenci ve velilerimizin "SÖNMEYEN MEŞALE" diye isimlendirdiği okulumuz; üst öğrenime birçok öğrenci göndermiş ve donanımlı gençler yetiştirmeyi kendine ilke edinmiştir.

VİZYON Eğitim imkanlarını en üst düzeyde kullanarak akademik başarı sağlayan, girişken, sorgulayıcı, mutlu bireyler yetiştiren, seçkin okullardan biri olarak çağdaş eğitim dünyasında yer edinmektir.

MİSYON Öğrencilerimizi; sosyal ve kültürel açıdan donanımlı, demokratik anlayışı benimsemiş, yeteneklerinin farkında olan, topluma yön vererek modern toplumun oluşmasına katkı sağlayacak öz güven sahibi bireyler olarak yetiştirmek için varız.

 • Öğretmen Sayısı : 15
 • Öğrenci Sayısı : 251
 • Öğretim Şekli : TEKLİ
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 8:30-16:10
 • Derslik Sayısı : 11
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
2016 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı

2015 YILI LYS ye GİREN ÖĞRENCİ SAYISI: 59, YERLEŞEN ÖĞRENCİ SAYISI : 44, 4 YILLIK FAKÜLTELERE YERLEŞTİRME ORANI % 74,60

2013 MEZUN OLAN ÖĞRENCİ SAYISI : 89 YERLEŞEN ÖĞRENCİ SAYISI :60BAŞARI ORANI:% 67,41

Mustafa Şeker Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mustafa Şeker Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: 4 Eylül Mahallesi 901. Sokak No2/D Bozüyük/Bilecik

Tel: 02283146825

Fax: 02283146882

web: http://bozuyukmesale.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mustafa Şeker Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mustafa Şeker Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bozuyukmesale.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mustafa Şeker Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mustafa Şeker Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mustafa Şeker Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mustafa Şeker Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız