Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Ankara / Mamak
Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 10
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
İl Ankara
Okulun Taban Puanı 348.6685
Güncel Yüzdelik Dilimi 20.03
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku

Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ankara ili Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

 • Sağlık Hizmetleri Alanı

Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 348.6685 20.03
2019 356.0406 24.23
2018 290.1084 23.88
2017 392.3250 -
2016 369.0841 28.41
Okulumuz 1989-1990 Eğitim-Öğretim yılında Sağlık Bakanlığı bünyesinde Samanlık Bağları Sağlık Ocağı binası yeniden düzenlenerek Abidinpaşa Sağlık Meslek Lisesi adıyla eğitim öğretime açılmıştır. Daha sonradan ise Sağlık Bakanı görevinde bulunan Prof. Dr. Ragıp ÜNER'in adı verilerek ismi değiştirilmiştir.

Okulumuzun ilk açıldığı dönemde 2 şube hemşirelik, 3 sınıf şube memurluğu bölümleri öğrenim görmüş, bir yıl sonra Hemşirelik sınıfları Cebeci Sağlık Meslek Lisesine kaydırılarak sadece sağlık memurluğu bölümü olarak eğitime devam etmiştir. Hemşirelik bölümüne 1993-1994 Eğitim-Öğretim yılında tekrar öğrenci alınmıştır. 1996-1997 Diş Teknisyenliği bölümü açılmış olup sadece 2 yıl bu bölüme öğrenci alınmıştır. 1996 yılından itibaren Anestezi Teknisyenliği bölümü açılarak eğitim öğretime sadece bu bölüm kapsamında devam edilmiştir. 2007-2008 öğretim yılında Anestezi Teknisyenliği yanı sıra Hemşirelik bölümü; 24 öğrenci alınarak tekrar açılmıştır.

Okulumuz Sağlık hizmetleri alanında Hemşire yardımcılığı, ebe yardımcılığı ve Sağlık bakım teknisyenliği alanlarında eğitim öğretimini sürdürmekte olup açıldığı günden bu yana gündüzlü ve tekli eğitim verilmektedir

1- Hemşire yardımcısı; sağlık meslek liselerinin hemşire yardımcılığı programından mezun olup hemşire nezaretinde yardımcı olarak çalışan, ayrıca hastaların günlük yaşam aktivitelerinin yerine getirilmesi, beslenme programının uygulanması, kişisel bakım ve temizliği ile sağlık hizmetlerine ulaşımında yardımcı olan ve refakat eden sağlık teknisyenidir.

2- Ebe yardımcısı; sağlık meslek liselerinin ebe yardımcılığı programından mezun olup ebelerin nezaretinde yardımcı olarak çalışan, ayrıca hastaların günlük yaşam aktivitelerinin yerine getirilmesi, beslenme programının uygulanması, kişisel bakım ve temizliği ile sağlık hizmetlerine ulaşımında yardımcı olan ve refakat eden sağlık teknisyenidir.

3-Sağlık bakım teknisyeni; sağlık meslek liselerinin sağlık bakım teknisyenliği programından mezun olup en az tekniker düzeyindeki sağlık meslek mensuplarının nezaretinde yardımcı olarak çalışan, ayrıca hastaların günlük yaşam aktivitelerinin yerine getirilmesi, beslenme programının uygulanması, kişisel bakım ve temizliği ile sağlık hizmetlerine ulaşımında yardımcı olan ve refakat eden sağlık meslek mensubudur.

VİZYON : Tüm Türkiye'de mesleki yeterlilik, sosyal ilişkiler ve milli değerlere bağlılık açısından kamu ve özel sağlık işletmelerince tercih edilen Anestezi Teknisyeni ve hemşire yetiştiren bir kurum olmak

MİSYON : Okulumuz için belirlenmiş eğitim programları çerçevesinde; en üst seviyede imkanları kullanarak sorumluluk bilinci taşıyan, insan ve toplum sağlığı için var olan yeniliklerle açık sürekli öğrenen ve gelişen sağlık elamanı yetiştirmek için varız.

 • Öğretmen : 50
 • Öğrenci : 247
 • Derslik : 7
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Atölye-İşlik : 1
 • Öğretim Şekli : TEKLİ
 • Saatler : 8.30-16.10

Adres: Akdere Mahallesi Mehmet Ali Altun Caddesi 393.sokak No7 MAMAK/ANKARA

Tel: 3123649976

Fax: 3123642478

web: http://ragipuner.meb.k12.tr

Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 10 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 22

Gazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Keçiören İbn-I Sina Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 22

Gazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Tusaş Şehit Hakan Gülşen Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Pursaklar Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız