Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
(0312) 281 22 88
0312 281 14 81
Adres Göksu Mahallesi Sivas Kongresi Caddesi No 4 Eryaman Etimesgut/ANKARA
MEB logo Ankara / Etimesgut
Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

http://mustafakemalsml.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar
Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Hizmetleri Alanında eğitim vermektedir.

Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ankara ili Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı 370.4760 -
2016 Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı
359.7541 30.9300

Okulumuz, Mustafa Kemal Sağlık Meslek Lisesi adı ile 1999 yılında Sağlık Bakanlığına bağlı olarak Ankara Etimesgut Erler Mahallesinde eğitim ve öğretime açılmıştır. Radyoloji Teknisyenliği ve Laboratuar Teknisyenliği bölümleri ile eğitime başlayan okulumuzda, izleyen yıllarda Hemşirelik ve Ebelik bölümleri de açılmıştır. 2007-2008 Öğretim yılında Acil Tıp Teknisyenliği ve Tıbbi Sekreterlik bölümlerinin açılmasıyla öğrenci aldığımız bölüm sayısı artmıştır.

2006-2007 eğitim öğretim yılı sonu itibariyle eski Onkoloji Hastanesi binası olarak da kullanılan Erler Mahallesindeki okul binasından mevcut okul binasına taşınarak eğitim öğretim hizmeti sunmaya devam etmiştir.

Okulumuz Nisan 2010´da Anadolu Sağlık Meslek Lisesine, Mayıs 2014´te ise mesleki ve teknik ortaöğretimde okul çeşitliliğin azaltılması kapsamında Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür.

2015-2016 eğitim öğretim yılında 9. sınıflar 5; 10. sınıflar 9; 11. sınıflar 9 ve 12. sınıflar 9 şube olmak üzere 32 şubede, toplam 1018 öğrenciye 120 öğretmen ile eğitim öğretim hizmeti sunmaya devam etmektedir.

ALANLARIMIZ
 1. Sağlık Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Ebe Yardımcılığı Dalı
 2. Sağlık Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Hemşire Yardımcılığı Dalı
 3. Sağlık Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Sağlık Bakım Teknisyenliği Dalı
Vizyon Kendini ve insanlığı seven, insanlığa hizmet etmeye adanmış nesiller yetiştirmektir.

Misyon Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda, Atatürk İlke ve İnkılâplarını ve milli değerlerini özümseyen, görev ve sorumluluklarının bilincinde, etik değerlere sahip, demokratik, eşitlikçi, özgür ve bilimsel düşünebilen, değişen şartlara uyum sağlayabilen, üretken, çevresi ile iletişim kurabilen, her durumda ekip çalışması yapabilen, öz güveni yüksek, mesleki bilgi ve beceri düzeyi ile en çok tercih edilen lider sağlık personeli yetiştirmektir.

 • Öğretmen :100
 • Öğrenci :1029
 • Derslik :31
 • BT Sınıfı :2
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :9
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Saatler 09:00-16:35
 • Ulaşım Okulumuza Kızılay´dan 541, 540, Ulus´dan 540 nolu otobüsler, Metro aktarmalı 548 nolu ego otobüsü ile okulumuza ulaşılabilir. Ayrıca Ulus ve Sıhhıye´den dolmuş vasıtasıyla ulaşılabilir.

Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: (0312) 281 22 88
Okulun Faxı: 0312 281 14 81
Okulun Adresi: Göksu Mahallesi Sivas Kongresi Caddesi No 4 Eryaman Etimesgut/ANKARA

Bu okula 9 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Ankara Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Halide Edip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme - -
ÇUBUK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ Sınavsız Yerleştirme - -
SERÇEV Engelsiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme - -
KARAKUSUNLAR İMKB MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ Sınavsız Yerleştirme - -
AKYURT MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ Sınavsız Yerleştirme - -

Önemli: Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları, Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerede?, Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi formaları, Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adresi, Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başarıları

google+ google+ google+