Çubuk Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Ankara / Çubuk

Çubuk Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Çubuk Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 75.7053
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla
Bu Lise Sağlık Hizmetleri Alanında eğitim vermektedir.

Çubuk Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ankara ili Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Çubuk Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Çubuk Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Çubuk Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Çubuk Sağlık Meslek Lisesi ilk olarak okul binası olmadığından Çubuk Devlet Hastanesi'nin çamaşırhane ve kreşi tadilat yaptırılarak 23 Ekim 1989 tarihinde Ebelik bölümüne 37 kız, Sağlık Memurluğu bölümüne 40 erkek toplam 77 öğrenci ile eğitim öğretime başlamıştır.

Okul binası şu anda bulunduğu arsa üzerine o dönemin Sağlık Bakanı Halil ŞIVGIN 'ın talimatıyla yapılmasına karar verilmiştir. Okul binası yapımına 1990 yılının Haziran ayında başlanmış, 5 ay gibi kısa sürede tamamlanıp 2. dönem başından itibaren Eğitim-Öğretime başlanmış, okulun resmi açılışı ise 4 Haziran 1991 tarihinde Sağlık Bakanı Halil ŞIVGIN tarafından yapılmıştır.

Okulumuz 1989-1990 Eğitim-Öğretim yılından, 1998-1999 Eğitim-Öğretim yılı sonuna kadar Sağlık Memurluğu ve Ebelik bölümü olarak devam etmiş, bu sürede yaklaşık 450 Sağlık Memuru, 300 Ebelik öğrencisi mezun olmuş ve bu bölümler kapatılmıştır. 1996-1997 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Çevre Sağlığı Teknisyenliği bölümü açılmış, 2006-2007 Eğitim-Öğretim yılına kadar devam etmiş, bu sürede yaklaşık 350 Çevre Sağlığı Teknisyeni mezun olmuş ve bu bölüm de kapatılmıştır. Okulumuz Sağlık Bakanlığının ve Milli Eğitim Bakanlığının imzalamış olduğu protokolle ve kanunla 22.03.2006 yılında Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiştir. 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Okulumuza Acil Tıp Teknisyenliği bölümü ve 2007-2008 Eğitim Öğretim yılından itibaren de Hemşirelik bölümü açılmıştır. Bu iki bölüm 2016- 2017 döneminde son mezunlarını vererek kapanacaktır.

2014-2015 Döneminden itibaren Sağlık Hizmetleri alanı ve altında Hemşire Yardımcılığı, Ebe Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği olmak üzere 3 dal açılmıştır.

BUGÜNKÜ DURUMU Sağlık alanında deneyimli, eğitim alanında uzman, sürekli gelişen ve kendini yenileyen eğitim kadrosuna sahip Okulumuz Türk Milli Eğitiminin genel amaçlarına ve temel ilkelerine, sağlık eğitiminin özel amaçlarına uygun olarak öğrencilere ortaöğretim seviyesinde ortak genel kültür vermek, sağlık alanı ile ilgili temel bilgi ve her bölüm için özel mesleki bilgi ve beceri kazandıran, öğrencileri hayata, sağlık alanına ve yüksek öğrenime hazırlayan, programlar uygulanmaktadır.

Okulumuzda 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle, Müdür, Müdür Başyardımcısı, 4 Müdür Yardımcısı, 43 Öğretmen ve 4 hizmetli bulunmaktadır.

Okulumuzdaki bölüm ve şube sayısı; Okulumuzda Sağlık Hizmetleri alanında 17 şube bulunmaktadır. Hemşire Yardımcılığı, Ebe Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği olmak üzere 3 dal bulunmaktadır. okul

Okulun Fiziki Donanımı

 • 17 Derslik
 • 3 Labaratuvar
 • 1 Bilgisayar Laboratuarı
 • 1 Sınav Salonu
 • 1 Spor Salonu
 • 1 Kütüphane
 • 1 Arşiv Odası
 • 1 Spor Odası
 • 4 İdari Birim
 • 1 Öğretmenler Odası
 • 1 Rehberlik Odası
 • 1 Memur Odası
 • 1 Hizmetli Odası
 • 2 Ziyaretçi Salonu
Vizyon Çağın ve toplumun ihtiyaçları doğrultusunda,Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçlarına uygun,etkili iletişim kurabilen,kendine güvenen,sevgi saygı ve duyarlılık prensiplerine sahip,milli,manevi,ahlaki ve insani değerleri özümsemiş bilinçli sağlık personeli yetiştirmek.

Misyon Sağlık sektöründe tercih edilen,yeniliğe ve gelişime açık,bilgi beceri ve donanımı tam, mesleki etik kurallarını benimsemiş,bilinçli sağlık personeli yetiştiren ve yüksek öğretime öğrenci hazırlayan seçkin bir kurum olmak.

Başarılar 2007-2008 Meslekler Yarışıyor Ankara Birincisi / 2008-2009 Meslekler Yarışıyor Ankara Birincisi / 2009-2010 Meslekler Yarışıyor Ankara İkincisi / 2009-2010 Tekvando Genç Kızlar Ankara İkincisi / 2011-2012 Tarih Yarışması İlçe Birincisi / 2012-2013 Bilek Güreşi Türkiye İkincisi / 2014-2015 AB´ yi Öğreniyorum Yarışması Çubuk Birincisi / 2014-2015 Ankara Şiir Şöleni Çubuk Birincisi / 2014-2015 Voleybol Turnuvası İlçe Üçüncüsü / 2015-2016 Çevreci Gençlik Fotoğraf Yarışması Çubuk Birincisi / 2015-2016 Masa Tenisi Erkekler Çubuk Üçüncüsü / 2015-2016 Masa Tenisi Kızlar Çubuk İkincisi / 2015-2016 Ankara Şiir Şöleni Çubuk Birincisi / 2016/2017 Cumhuriyet Kupası Satranç ilçe birincisi/ 2016/2017 Ankara Okullar arası Atatürk Kupası Okçuluk Şampiyonası il üçüncüsü
okul
 • Yerleşim Yeri Çubuk Ankara´nın Kuzeyinde 82.000 nüfuslu bir ilçedir. İl Merkezine 40 km. Esenboğa Havalimanına 18 km. uzaklıktadır. Okulumuz Ankara yolu üzerinde ana cadededir. Hemen önünde otobüs durağı bulunmaktadır.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık İl Merkezine 39 km. İlçe Merkezine 1 km.
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu 2008 ÖSS Sayısal, Sağlık Meslek Liseleri Arasında Türkiye Sekizincisi / 2009 ÖSS Eşit Ağırlık Türkiye Onikincisi

Çubuk Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Çubuk Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Cumhuriyet Mah. Ankara Bulvarı 1.Kısım No 66 Çubuk Ankara

Tel: 03128384407

Fax: 03128376870

web: http://cubukgevher.meb.k12.tr

Çubuk Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Çubuk Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Çubuk Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://cubukgevher.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Çubuk Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Çubuk Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Çubuk Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Çubuk Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız