Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Ankara / Altındağ

Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 17
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 79.3979
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla
Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Hizmetleri Alanında eğitim vermektedir.

Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ankara ili Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "79.3979".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
79.3979
2020
71.2807
Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

2013-2014 Eğitim - Öğretim yılından itibaren Necatibey Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'ne dönüştürülmüştür. 2014-2015 Eğitim - Öğretim Yılından itibaren Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi Olarak faaliyetine devam etmektedir.

Okulumuz 11 dersliklidir. Okulumuzda 1 Bilgisayar Eğitimi Sınıfı, 1 Teknik oda, 1 Spor Odası olmasına karşı Çok Amaçlı Salonumuz, Spor Salonumuz, yeterince büyük kütüphanemiz ve Fen laboratuvarımız bulunmamaktadır. Okulumuzun kuruluş konumu bahçe içindedir.

Sağlık Hizmetleri Alanı

Hangi Alanı Seçmeliyim?

Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Hisarparkı Cad. Karakuş Sokak No.8 ULUS ALTINDAĞ/ANKARA

Tel: 03123112712

Fax: 0312 309 39 39

web: https://ankaranecatibeymeslekiveteknik.meb.k12.tr/

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 17 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[İsimsiz]

Lütfen okulun obp bilgisini günceller misiniz???

2022-07-02 16:04
 
0
 
0
[İsimsiz]

Okulun puanını lütfen güncelliyebilirmisiniz?

2022-06-04 20:23
 
0
 
0
[8.Sınıf ]

Okulun puanını günceller misiniz?

2022-05-18 06:35
 
0
 
0
[Hakan ]

Okulun puanını güncellermisiniz lütfen

2021-07-21 16:50
 
0
 
0
Reklam
[Eski öğrenci]

okul gayet güzel eğitim olmakta ulaşım olarak gayet merkezi ama üniverste düşünüyorsanız tercih etmemelisiniz hem sağlık dersleri hem staj hemde üniversiteye hazırkık aynı anda yetişilmiyo hemşire yardımcısı olarak çıkıyorsunuz ve 4 senelik Bi üniversite kazanmak için yetersiz matematik görürsünüz

2021-07-07 14:51
 
0
 
0
[Şemşi]

Okul Nasıl ogretmenlerı falan ders anlatımı ıyımı guzelmı lutfen yardımcı olursanız sevınırım :D

2021-07-01 15:40
 
0
 
0
[8.SINIF]

okul nasıl ogretmenler nasıl egıtımı ıyımı lutfen bılgı verırmıınız
bide taban puana kaçtır

2021-07-01 15:36
 
0
 
0
[Hazreti anonim]

Arkadaşlar iyi bir okul mu lütfen cevap verib

2021-06-30 17:11
 
0
 
0
[Rojinx]

Arkadaşlar okulda yaşlı hocalar var 60 yaşlarunda filan genellikle . sizi hemşire yardımcısı olarak liseden çıkartıyolar ama eyer hemşire fakültesi 4 yıllık kazanmassınız vay halineize hemşire yardımcısı olarak kalıuonuz bemde okuyorum gelenlere geçmiş olsun

2020-09-14 21:44
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 39

Musa Erdem Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 115

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 84

Şehit Sercan Öztürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 260

Bağlıca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 100

Şehit Aytekin Kuru Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 56

Şehit Erhan Dural Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://ankaranecatibeymeslekiveteknik.meb.k12.tr/), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız