Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lises

Amasya / merkez

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lises
 • Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lises
  Ekle
 • 3
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 84.9981
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla
Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lises Sağlık Hizmetleri Alanında eğitim vermektedir.

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lises Amasya ili merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lises 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lises'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "84.9981".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
84.9981
2020
0.0000
Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lises sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lises OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lises kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lises ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lises hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lises'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lises kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lises'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lises'ne nakil almayı planlıyorsanız Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lises 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lises ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Sudee]

En sevdiğim ve en başarılı okullar dan biri amasya sağlık meslek lisesi, pansiyonu kız ortalama da 85 ile kapattı, tercih ederseniz sağlık meslek lisesini tercih edin arkadaşlar.

2021-08-22 14:26
 
0
 
0
[melis]

çok güzel bir okul

2021-08-13 18:20
 
0
 
0
[Isimsiz]

Cidden çok güzel bir okul 85 altı almıyor benim ortamam 91 onla girebildim amasyanin en güzel okulu diyebilirim alptekin 12 haziran ikiside aynı boş cidden

2021-08-02 18:43
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 22

İrfanlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Alptekin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Merzifon Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

12 Haziran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki Ve Teknik Anadolu Lises Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lises ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz