Batman Lisesi

Batman / Merkez

Batman Lisesi
 • Batman Lisesi
  Ekle
 • 13
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Batman
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 76.5612
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Batman Lisesi Batman ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Batman Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Batman Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "76.5612". Batman Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Batman Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
1981-1982 Öğretim yılında Okulumuz bünyesinde bulunan Ortaokul şu anda Yahya Kemal Beyatlı Lisesinin Eğitim Öğretim gördüğü binaya Batman Ortaokulu olarak nakil edilmiştir. 1984-1985 Öğretim yılında C ve D Blok olarak tabir ettiğimiz binalar bir ihata duvarı ile Batman Lisesinden ayrılarak 60. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu olarak eğitim öğretime devam etmiştir. 1999-2000 Öğretim yılında şu anda Zübeyde Hanım İlköğretim okulu olarak hizmete giren bina 60. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu olarak öğretim gören binaya tahsis edilmiştir. Bu okulumuz kapatılınca atıl durumda kalan iki bina tekrar Batman Lisesine Valilik onayı ile tahsis edilmiştir. C-Blok ise 2005-2006 Öğretim yılında yeni ilimize kazandırılan Ziya Gökalp Anadolu Lisesine tahsis edilmiştir.

A ve B Bloklarda halen 26 derslik Eğitim ve Öğretim vermekteyiz.Bu güne kadar 1200 üzerinde mezun veren okulumuz çok sayıda Bürokrat ve Devlet Adamı mezun etmiştir.

C-Blok olarak bilinen ek binamız, Ziya Gökalp Anadolu Lisesinin kendi binasına taşınmasından sonra sırasıyla Cengiz Topel İlköğretim Okulu; Cumhuriyet İlköğretim Okulu ve son olarak Ziya Gökalp Ortaokuluna hizmet vermektedir.

Vizyon Tek rakibim Turgut Özal Anadolu Lisesi öğrencileri! Biz Batman´da Türkiye´de İlk´lere imza attık ve atacağız Turgut Özal Anadolu Lisesi ailesinin her bireyi dünya En´leri içinde vazgeçilmez bir değerdir. Üniversiterlin kapısı Turgut Özal Anadolu Lisesinden açılacak. Üniversite hedefimizdir; üniversitenin çok şey olduğunu ama her şey olmadığını bilen bir aileyiz. Emeğin hangi alanında olursa olsun insan olma bilincinde çaba göstereceğiz.

Misyon Düşünen, verimli, üreten ve buna uygun davranan insan olmak için varız.
 • o Öğretmen :65
 • o Rehber Öğretmen :3
 • o Öğrenci :1100
 • o Derslik :34
 • o Müzik Sınıfı :1
 • o Resim Sınıfı :1
 • o BT Sınıfı :1
 • o Kütüphane :1
 • o Fen Labaratuarı :2
 • o Konferans Salonu :1
 • o Spor Salonu :1
 • o Öğretim Şekli :Normal öğretim
 • o Kantin :1
 • o Saatler 08:00-15:00(öğle arası 12:00-13:00)
 • o Isınma Doğalgaz
 • o Bağlantı ADSL (1 Mbit)
 • o Yabancı Dil ingilizce

Batman Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Batman Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Ziya Gökalp Mah. 1507 sokak No1 Merkez/Batman

Tel: 4882149963

Fax: 4882124167

web: http://batmanturgutozalanadolulisesi.meb.k12.tr

Batman Lisesi ile ilgili 13 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Ksk]

Bu liseye 345 puanla girebilirmiyiz bilgisi olan yazabilir mi?

2019-10-18 22:42
 
0
 
0
[meryem]

bu okul BATMAN ın en iyi okulların başında geliyor :)

2018-08-08 19:33
 
0
 
0
[Yeni ]

Cidden oylemi oyleyese okucam bu okulda oyle degilse yunus emre anadolu lisesine gidicem

2017-08-28 10:34
 
0
 
0
[aysel]

bu sene 394 küsür puan aldım bu okula yerleştim

2017-08-27 17:04
 
0
 
0
[sema]

Bu okul çocuk hastanesinin yanında

2017-08-18 08:52
 
0
 
0
[Sema ]

Bu okul nerede

2017-08-16 12:48
 
0
 
0
[öğrenci]

9. sınıftayım. gelirken bu puanı aldım diye çok üzlüyordum. bu okul harika. tavsiye ededirö

2017-07-08 21:53
 
0
 
0
[ogreci]

her sene bu kadar puan artıyorsa ve benim puanım yetmezse okl müdürü beni alabilir mi çünkü serviz tutamam okula şehiriçiyle gitmek zorundayım

2017-06-09 11:35
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 15

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Ziya Gökalp Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Raman Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Gültepe Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

İluh Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Saadet Uçar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Batman Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Batman Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://batmanturgutozalanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Batman Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Batman Lisesi yorumları okuyabilir, Batman Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Batman Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız