Asım Şahin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Asım Şahin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Asım Şahin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 8
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Asım Şahin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Sivas ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Asım Şahin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Asım Şahin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Asım Şahin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okul binamız Devlet Demir Yolları tarafından 1983 yılında "Çırak Okulu" olarak yapılmış olup, daha sonra mülkiyetiyle birlikte 1992 yılında Milli Eğitim Bakanlığına Devredilmiştir. Arsa Milli Emlak Müdürlüğüne aittir.

Okulumuz karkas betonarme bina olup birbirine bağlı üç bloktan oluşmaktadır.orta okul binamız,sağ tarafta üç katlı pansiyon bloğu ile sol tarafta spor salonumuz yer almaktadır.okulumuz eğitim öğretimde derslik sistemi uygulamaktadır. Atölye ve Laboratuarlar dahil 15 derslik kullanılmaktadır.

Okul arsa alanımız 17000m² olup bina alanımız 8800m² dir. Okulumuzun ön bahçesi yarı asfalt kaplama,arka bahçemiz ise taşlıktır.okulumuzun etrafı ihata duvarı ile çevrili olup üzerleri demir parmaklıdır. Okul bahçesi öğrenciler için yeterli genişliktedir.700m² alanda spor salonu vardır.

1992 yılında Binamız Fen Lisesi ve Anadolu Öğretmen Lisesi olarak hizmet vermiş 1997 yılında bu okullar kendi binalarına taşındıktan sonra 1997 yılında Yatılı İlköğretim Bölge Okulu olarak 70 öğrenci ile Eğitim Öğretime açılmıştır. Pansiyon kısmı 1998 Yılından itibaren tam olarak faaliyete geçmiştir. Kapasite 192 dir.

2014 Yılında Kız Yatılı Bölge Ortaokulu Kapatılmış Yerine Yenişehir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Açılmıştır. Halen okulumuz Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Olarak 100 yatılı kız öğrenci ve 600 Gündüzlü Öğrenci ile eğitim öğretime devam etmektedir..

Yenişehir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin Adı Merhum Asım ŞAHİN Hocamızın anısına Asım ŞAHİN Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Olarak Değiştirilmiştir.

Vizyon İnsanı eğitmeyi ve öğretmeyi hedef edinen, dini duygulara saygılı, ahlaklı, çalışkan ve üretken nesiller yetiştiren bir kurum olmaktır.

Misyon Milli ve manevi değerleri benimseyen, vatan ve millet sevgisiyle dolu, insana,ahlaka ve kültürel mirasa saygı duyan , kendini sürekli yenileyen, okumayı, araştırmayı seven, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinen ,özgür ve bilimsel düşünce gücüne sahip , sosyal ve kültürel açıdan yeterli, öz güven sahibi ve geleceğe umutla bakan mutlu bireyler yetiştirmek.

 • Öğretmen :32
 • Öğrenci :630
 • Derslik :18
 • BT Sınıfı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal Öğretim
Adres

Turgut Özal Bulvarı TSO yanı

Telefon

03462252607

Fax

03462239386

web

http://asimsahinkizihl.meb.k12.tr

Asım Şahin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Asım Şahin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

 • 0
 • Yorum

Zara Anadolu Lisesi

Sivas Zara

Zara Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bu sayfada yer alan Asım Şahin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Asım Şahin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Asım Şahin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Asım Şahin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuayabilir, Asım Şahin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız