Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 364.5482
Güncel Yüzdelik Dilimi 15.63
Okulun Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Samsun ili İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 364.5482 15.63
2019 375.1305 18.74
2018 298.2208 21.37
2017 447.9009 -
2016 322.6767 -
Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün 05/11/2014 tarihli ve 5058652 sayılı Olur'u ile "İlkadım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi" adıyla 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılında eğitime başlamış, Samsun Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 18/05/2015 tarihli ve 5127008 sayılı Olur´u gereği okulumuzun adı "Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi" olarak değiştirilmiştir.

VİZYON : Bilgili, kültürlü, başarılı, kendine güvenen, değerlerine saygılı, evrensel değerleri özümsemiş, yaratılanı yaratandan ötürü sevebilen tahrip değil imar eden, sorun çıkaran değil çözüm üreten, sorumlulukları zenginlik kabul edip bunlardan yararlanmayı hedefleyen, önce Rabbine sonra insana saygılı örnek kişiliğe sahip kamil fertler yetiştirmek için varız.

MİSYON : Öğrencilerimizi ülkemizin ve dünyamızın ihtiyaç duyduğu din, bilim, sanat ve kültürel alanlarda yetkin, kültürel mirası değerlendirebilen hayatı yorumlayablen, problemlere çözüm üretebilen dini yaşamada örnek, ahlaki olgunluğa sahip fertler olarak yüksek öğrenime hazırlamaktır.
 • Öğretmen : 108
 • Öğrenci : 1512
 • Resim Sınıfı : 0
 • Müzik Sınıfı : 0
 • Derslik : 54
 • Ulaşım : OKULUMUZ DOĞUM EVİ VE DİŞ HASTANESİNİN BİTİŞİĞİNDE 1 ve 2 NOLU DOLMUŞ HATTI,BELEDİYE OTOBÜSÜ,ÖZEL ARAÇ,OKUL SERVİSLERİ VE YAYA OLARAK OKULA RAHATLIKLA ULAŞILABİLİR KONUMDADIR.
 • Yerleşim Yeri : SAMSUN MERKEZ İLKADIM İLÇESİ
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : İl ve İlçe Merkezine uzaklığımız yaklaşık 1000m dir.
Adres

Adalet Mah. Lise Cad. No75/1 İlkadım/Samsun

Telefon

03622334075

Fax

03622336122

web

http://emineahmetihl.meb.k12.tr

Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

 • 6
 • Yorum

Havza Fen Lisesi

Samsun Havza

Havza Fen Lisesi öğrenci alan bir lisedir.

Bu sayfada yer alan Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuyabilir, Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız