Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Sakarya / Adapazarı

Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 6
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 76.1389
Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Sakarya ili Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "76.1389".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
76.1389
2021
68.8023
2020
0.0000
Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde "Fen ve Sosyal Bilimler Programı" uygulanmaktadır.
Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz, Sakarya Valiliği lojmanının 1999 Adapazarı depreminde ağır hasar alarak yıkılmasından sonra arsası İl Özel İdaresi tarafından Eğitime tahsis edilmiş ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılarak 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında hizmete açılmıştır. Aynı yıl 8 adet 9. Sınıf şubesi açılmış ve 320 öğrenci ile eğitime başlamış olup 2015-2016 öğretim yılında ise 9 şube 306 öğrenci alarak 9. Ve 10. Sınıf seviyesinde toplamda 602 öğrenciyle eğitim öğretime devam etmektedir. 1 Müdür, 19 öğretmen, 1 4-C personel, 1 Bakanlık (DÖGM)hizmet alımı, 1 özel güvenlik (okul aile birliği marifetiyle), 8 TYÇP İŞKUR temizlik personeliyle ile hizmet vermeye devam etmektedir.
 • Öğretmen : 50
 • Rehber Öğretmen : 1
 • Öğrenci : 856
 • Derslik : 30
 • Fen Labaratuarı: 3
MİSYONUMUZ Okulumuzda; Milli ve manevi değerlere sahip, özgüveni yüksek, ufku geniş nesillerin yetişmesi için, yenilikçi öğrenme kuramları bilgisine sahip, güncel bilgiyle donatılmış eğitimcilerin rehberliğinde öğrencilerimizin kurumumuzda elde ettikleri davranışları ve edindiği bilgileri günlük hayatta kullanabilmesinin yanında bu nitelikli öğrenme ortamlarındaki kazanımlarıyla yüksek öğrenime maksimum düzeyde öğrenci göndermektir.

VİZYONUMUZ Akademik eğitin yanında Din eğitimi de verilen bir kurum olarak ilimizdeki ortaöğretim kurumları arasında mesleki ve akademik başarılarla ön sıralarda yer almak ve ülke gençliğinin donanımlı yetişmesine katkıda bulunmaktır.

Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Mithatpaşa Mah. Çark Cad. No159 Adapazarı/SAKARYA

Tel: 0264 273 68 12

Fax: 0264 278 68 13

web: http://mustafabuyukkizihl.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[sümeyye]

kaç puanla ve yüzdelik diimle alınıyor

2021-06-30 08:58
 
0
 
0
[Azra]

Okulumuzun öğretmenleri çok iyi ve eğlenceli insanlar. Bana kalırsa bu okulda herkes herkesi seviyor. Okulumuzun içi dışı kadar güzel olmasa da idare ediyoruz. Bahçesi gibi aslında içi de geniş ve büyüktür. Örneğin eğer sınıfınız en alt katta ise ve sizde Durmuş hocamızın ısrarı ile konferans salonuna çıkmaya kalkarsanız çıkamazsınız :D

2020-01-03 00:15
 
0
 
0
[Abdullah ]

Yurdu varmı acaba

2017-06-14 20:22
 
0
 
0
[musti]

imam hatip lisesinden sağlık meslek yok.

2017-05-20 16:39
 
0
 
0
Reklam
[elif]

imam hatip lisesinden sağlık meslek okunuyomu?

2017-05-20 12:35
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Serdivan Şehit Mehmet Öztürk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Akyazı Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Halit Evin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Yenikent Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi kaç puan 2023 76.1389
Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://mustafabuyukkizihl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuyabilir, Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız